Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Samodzielny lot SpaceShipTwo

Recommended Posts

Pojazd SpaceShipTwo VSS Unity firmy Virgin Galactic odbył pierwszy samodzielny lot od czasu katastrofy bliźniaczego VSS Enterprise. Jak informowaliśmy niemal 3 miesiące temu Virgin Galactic wysłała w powietrze VSS Unity, jednak przez cały trwający cztery godziny test był on uczepiony statku-matki WhiteKnightTwo. Tym razem przeprowadzono test samodzielnego lotu.
VSS Unity został wyniesiony w przestrzeń przez WhiteKinghtTwo, następnie oddzielił się od niego, wykorzystał lot ślizgowy i samodzielnie wylądował. Pierwszy od czasu katastrofy test został przeprowadzony w lekkiej konfiguracji. Dopiero przy następnych testach pojazd zostanie obciążony, a w czasie lotu zostanie uruchomiony silnik. Virgin Galactic zapewnia, że pierwszy lot komercyjny SpaceShipTwo nastąpi dopiero wówczas, gdy firma upewni się, że to bezpieczne.

SpaceShipTwo to komercyjna wersja SpaceShipOne, pierwszego prywatnego pojazdu, który osiągnął granice przestrzeni kosmicznej. Virgin Galactic chce zaoferować swoim klientom loty na wysokości 100 kilometrów nad Ziemią. W przyszłości na pokładzie VSS Unity może znaleźć się do 6 turystów, którzy podczas 3-godzinnego lotu doświadczą stanu nieważkości i będą mogli zobaczyć krzywiznę ziemi.

Firma Virgin Galactic ma już ponad 600 chętnych na loty na krawędzi kosmosu. Chęć zapłacenia 250 000 dolarów za niepowtarzalną przygodę zgłosili m.in. Leonardo DiCaprio i Ashton Kutcher.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...