Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Samsung chce zrezygnować z pecetów

Recommended Posts

Niewykluczone, że dojdzie do kolejnej konsolidacji na rynku pecetów. Pojawiły się bowiem nieoficjalne informacje, jakoby Samsung miał zamiar sprzedać Lenovo swój wydział produkcji komputerów osobistych. Jeśli to prawda, byłby to kolejny ruch Samsunga mający na celu pozbycie się niektórych wydziałów i skoncentrowaniu się na zasadniczej działalności firmy. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że koreańska firma sprzedaje HP wydział drukarek i kopiarek.

Lenovo to największy na świecie producent pecetów. Samsung jest na tym rynku niewielkim graczem. Przed dwoma laty Koreańczycy wycofali się z europejskiego rynku laptoptów, gdyż nie przynosił im on spodziewanych zysków.

Ze zdobytych przez media informacji wynika, że rozmowy pomiędzy Samsungiem a Lenovo toczą się od wielu miesięcy. Podobno są one trudne, nie można wykluczyć, że do transakcji nie dojdzie. Samsunga ma reprezentować firma prawnicza Paul Hastings, a Lenovo zatrudniło firmę Freshfields Bruckhaus Deringer. Samsung wycenia swój wydział pecetów na 850 milionów USD.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pewnie to dobry ruch. Sprzedaż pecetów stanowiła znikomą część dochodów Samsunga, a tak sprzedadzą swój dział Lenovo, wezmą grube miliony i zainwestują w coś, co przyniesie im większe dochody w przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...