Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Piwo, które zmniejsza prawdopodobieństwo kaca

Rekomendowane odpowiedzi

Amsterdamski browar De Prael twierdzi, że tamtejszym specjalistom udało się uwarzyć piwo w typie pilznera, które zawiera składniki zmniejszające prawdopodobieństwo kaca.

Jak wyjaśnia właściciel browaru Thomas Gesink, jego zespół szukał składników przeciwkacowych, które nie wpływałyby na smak piwa. Szczegółów przepisu, oczywiście, nie zdradzono, ale wiadomo, że 4,5% napój zawiera m.in. witaminę B12. Do piwa dodano też mającą zapobiec odwodnieniu sól morską. Poza tym pomyślano o imbirze, który ogranicza mdłości.

Klienci dobrze oceniają smak antykacowego trunku: Jest słodowe, wspaniałe. Różni się od zwykłego piwa lagerowego - ma o wiele więcej charakteru.

Gesink dodaje, że ponieważ piwo nadal zawiera alkohol, to przy zbyt dużych jego ilościach żadne dobroczynne składniki nie pomogą - kac i tak się pojawi.

Część ekspertów nie wierzy w postulowane właściwości napoju. Dr Joris Verster z Instytutu Nauk Farmaceutycznych w Utrechcie (szef Grupy Badania Kaca) uważa, że to zwykła sztuczka marketingowa: To sztuczka marketingowa. Nie ma naukowych dowodów, że te składniki zapobiegają kacowi albo go zmniejszają. Jedyne piwo, które naprawdę zapobiega kacowi, jest już w sklepach: to piwo bezalkoholowe.

Na razie piwo można kupić tylko w browarze De Prael w Amsterdamie.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część ekspertów nie wierzy w postulowane właściwości napoju.

Wszyscy eksperci nie wierzą. Ta pozostała część to ignoranci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można tabletkę witaminy B12 popić posolonym Gingersem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do piwa dodano też mającą zapobiec odwodnieniu sól morską

W to też nie wierzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W to też nie wierzę

Oj bo sól  zatrzymuje wodę w organizmie. Pozostaje tyko ustalić dlaczego rozbitkowie umierają z pragnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie?
Do niektórych piw dodaje się sól... zazwyczaj są to piwa typu gose, a nie lagery, ale przecież nikomu niczego nie zabronimy :)

 

Chodzi o to by tej soli nie było za dużo, by było jej nie więcej niż w soli fizjologicznej, a w piwie dodaje się raczej symboliczne ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bo sól  zatrzymuje wodę w organizmie. Pozostaje tyko ustalić dlaczego rozbitkowie umierają z pragnienia.

Na szerokich bezkresach wód oceanu?

Z pragnienia to tylko ci co tej wody nie piją. Rozbitkowie ją pijący, to raczej z odwodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z pragnienia to tylko ci co tej wody nie piją. Rozbitkowie ją pijący, to raczej z odwodnienia.

Oj to sarkazm był... Rzeczywiście wyraziłem się nieprecyzyjnie. Oba rodzaje umierają z odwodnienia, tylko ci pijący szybciej.

Przyszło mi później do głowy, że ten dodatek soli morskiej, w zamyśle konstruktorów, ma za zadanie wyrównanie elektrolitów. Także mój sarkazm był nie miejscu. 

Kiedyś przeprowadzę eksperyment: kwarta siwuchy zakąszana wodą Zuber.

 

p.s.

Dziwi mnie brak Astro. Czyżby znów zyskał przychylność Wilka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to sarkazm był... Oba rodzaje umierają z odwodnienia, tylko ci pijący szybciej.

 

A mi wczoraj zabrakło wyobraźni.:(

 

Dziwi mnie brak Astro.

Tak. Nagły brak aktywnych forumowiczów jest odczuwalny. Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Dziwi mnie brak Astro. Czyżby znów zyskał przychylność Wilka?

 

 

Tak. Nagły brak aktywnych forumowiczów jest odczuwalny.

 

Spokojnie, jestem, chociaż nie tak jak bym chciał. :)

Dla potencjalnych prowokatorów: to nie był tak długi kac. Zwyczajnie człowiek pracy czasem musi ciężej popracować. ;)

 

P.S. Zmiana tytułu nie jest przypadkowa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...