Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Niezwykle stabilny motocykl przyszłości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaniem inżynierów BMW, motocykle przyszłości będą tak bezpieczne, że można będzie nimi bez obaw jeździć bez kasku. Firma zaprezentowała właśnie model Motorrad Vision Next 100, prototyp samostabilizującego się motocykla przyszłości. Urządzenie nie emituje żadnych spalin i utrzymuje pionową pozycję nawet podczas postoju. Jego system stabilizacji bez przerwy chroni motocyklistę. Każda spóźniona reakcja człowieka będzie kompensowana przez reakcję motocykla, który się ustabilizuje. W przyszłości motocykliści będą mogli jeździć bez ubrań ochronnych - twierdzi Edgar Heinrich, dyrektor ds. projektowych w wydziale motocykli BMW.

Samostabilizujące się motocykle nieprędko trafią na nasze drogi. Zdaniem specjalistów nie stanie się to przed rokiem 2030. BMW nie przewiduje też produkcji autonomicznych motocykli. Do roku 2021 chce za to rozpocząć sprzedaż w pełni autonomicznych samochodów.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można będzie nimi bez obaw jeździć bez kasku

Oj... Będziesz Miał Wypadek.

Super! A jak przywalisz nim w murek, albo w bok samochodu, to motocykl będzie sobie ... stał jak wryty, a ty ...

wylecisz jak z procy przelatując jak Superman nad miastem... bez kasku oczywiście. Czy BMW opracowało metodę lądowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Samostabilizujące się motocykle nieprędko trafią na nasze drogi. Zdaniem specjalistów nie stanie się to przed rokiem 2030.

Dobry PR. Do 2030 wszyscy zapomną o tym pomyśle. A reklama i promocja (co kosztuje) jest już dziś za darmo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy BMW opracowało metodę lądowania?

To motocykl ma być bezpieczny, a nie kierowca :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobry PR. Do 2030 wszyscy zapomną o tym pomyśle

Fakt, dwadzieścia  lat temu widziałem w muzeum BMW wizje przyszłego wyposażenia samochodów. Wszechobecne HUDy, IR view, automatyczne wykrywanie kolizji, hamowanie przed rowerzystami, których wynosi na środek drogi. Z tych cudeńków mamy chyba tylko ABS, ASR i automatyczne parkowanie. 

Nie widzę też jak stabilność motocykla ma ochronić motocyklistę gdy mu coś wyjedzie z drogi gruntowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś część z tego pomysłu zostanie zapewne zrealizowana. Niemniej to co dziś robi firma to nie plany na przyszłość tylko reklama.


Jak pogrzebać to ma być tak:

i bardziej szczegółowo tu:

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro on ma być taki hiper-super stabilny to może dodadzą do niego pasy bezpieczeństwa?  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mechanizm kontroli pionizacji może być hitem w innym zastosowaniu :D

Mam na myśli egzoszkielet "odprowadzający" do domu mężczyznę po dłuższym tankowaniu w barze ;)

Ale można to jeszcze rozwinąć jako egzoszkielet z programowaną trasą na gps. Wtedy wystarczy wskoczyć w "ubranko" - i wio do domu. Albo będąc zapobiegliwym już pić w barze w takim egzoszkielecie :P

Jeśli takie ustrojstwo wymyślą, pies juz nie będzie najlepszym przyjacielem człowieka :)

Edytowane przez glaude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w jakim stanie będzie skóra twarzy człowieka, który przez 2 lata dojeżdża na motorze do pracy bez żadnej osłony przed wiatrem.

To nie spacer podczas wichury, gdy możesz obrócić twarz na bok, lub zasłonić się ręką, a jak się dojeżdża między wioskami do roboty, to jest do pokonania kilka km z prędkością blisko 100km/h (przy założeniu jazdy w miarę zgodnie z przepisami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bez żadnej osłony? A szyby i inne owiewki ?

Już od wielu lat np BMW produkuje skuter zabudowany z przodu i z tyłu.

Zresztą już teraz wiele ludzi korzysta z jednośladów z otwartym kąskiem a np na rowerach często i bez kasku.

Ja taki motocykl widzę jako pełno kabinowy z drzwiami - po prostu samochód tylko bardzo waski. Wtedy można i bez kasku i w pasach i w garniturze. Już są podobne konstrukcje tylko na 3 kołach o ile mnie pamięć nie myli to również BMW.

Poduszki powietrzne również też już są chyba nawet stosowane.

Problemem jest tylko ilość energii potrzebna do utrzymania takiego dwukołowca w pionie bez dodatkowych siły wynikających z ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnie modelu nie widzę owiewki... A te "wąskie samochody" są jednak celowane w innego konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ta technologia okaze sie uzyteczna Konstrukcje będą różne podobnie jak to jest obecnie. Będą ścigacze, nakedy, chopery i skutery każdemu wg potrzeb :) . Jednak w konstrukcjach otwartych wyeliminowanie ubrań ochronnych nie jest możliwe - chyba że zderzak Łągiewki działa ;) i będzie tam zastosowany ;)

 

Jeszcze Dodam - był czas, że do pracy jeździłem na ścigaczu (w gajerku i lakierkach;) ) i o ile w trakcie rekreacyjnych przejażdżek patrzyłem z politowaniem na skutery to podczas powrotów gdy pogoda się pogorszyła szczerze skuterowcom zazdrościłem :) .

Edytowane przez ww296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam na myśli egzoszkielet "odprowadzający" do domu mężczyznę po dłuższym tankowaniu w barze

 

Mandacik za prowadzenie po pijaku. :P  Nie ważne, że samo się prowadziło. 

 

 

 

Jeszcze Dodam - był czas, że do pracy jeździłem na ścigaczu (w gajerku i lakierkach;) )
 

 

Mi się zdarzyło kilkukrotnie jechać na rowerze w garniaku, w środku lata.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...