Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Perski nauczyciel w dawnej Japonii

Recommended Posts

Archeolodzy znaleźli w Japonii kawałek drewna, z którego można wnioskować, że w pierwszej stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni - Narze - byli zatrudniani obcokrajowcy. Za pomocą podczerwieni na drewnie ujawniono napis, który wydaje się imieniem perskiego matematyka pracującego w budynku, gdzie szkolono urzędników. Nara była stolicą Japonii w latach 710-784.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Japonia i Persja prowadziły wymianę handlową już w 600 roku naszej ery. Teraz jednak znaleziono pierwszy ślad wskazujący, że ludzie z Bliskiego Wschodu pracowali na wyspach. Akirhiro Watanabe, który prowadził badania, uważa, że Pers mógł zostać zatrudniony w Narze, gdyż Persja była znana z matematyków wysokiej klasy. "Po raz pierwszy mamy do czynienia z osobą z tak dalekiego kraju jak Persja, o której wiemy, że pracowała w Japonii" - stwierdził naukowiec. "To sugeruje, że Nara była kosmopolitycznym miastem, w którym cudzoziemców traktowano tak, jak miejscowych" - dodaje.

Najnowsze odkrycie, to już kolejne w ostatnim czasie znalezisko, sugerujące, że Japonia miała znacznie bardziej intensywne kontakty ze światem zewnętrznym, niż się sądzi. Niedawno informowaliśmy o tajemniczych monetach znalezionych na zamku Katsuren.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...