Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
wilk

Problem z wysyłką maili z forum

Recommended Posts

Nie wiem od kiedy to zaistniało (bo forum regularnie samo porządkuje logi), ale zauważyłem, że log z błędami wysyłek maili „spuchł”. Najwyraźniej ktoś zmienił konfigurację serwera i wyłączył dotychczasową metodę wysyłki. W związku z tym część lub wszyscy użytkownicy mogli nie otrzymywać maili wysyłanych z forum. O ile niedochodzące powiadomienia o odpowiedzi w temacie, to drobiazg, to również mogły nie dochodzić maile aktywujące nowe rejestracje czy związane ze zmianą adresu e-mail (zmiana wymaga reaktywacji).
 
Poprawiłem ustawienia forum i wydaje się, że problem został rozwiązany. Ręcznie aktywowałem też część nowych kont, które pojawiły się w logu z informacją, że nie otrzymały maila. Pozostałe osoby, które mają problem z używaniem forum (i mam nadzieję odczytają ten post) proszę o skorzystanie z linka żądającego ponowne wysłanie maila aktywującego. Link ten pojawia się na samej górze po zalogowaniu na swoje nieaktywne konto, jako „Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny” (bez aktywacji nie można pisać na forum) – zakładamy, że użytkownik podał prawidłowy adres e-mail. W razie problemów z zalogowaniem się lub odnalezieniem tegoż linka można skorzystać bezpośrednio z: żądania ponownej aktywacji.
 
Dla porządku, gdyby ktoś przez ten czas zapomniał i hasła: odzyskiwanie hasła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

również mogły nie dochodzić maile aktywujące nowe rejestracje czy związane ze zmianą adresu e-mail (zmiana wymaga reaktywacji).

Zgłaszałem na facebooku. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, muszę częściej i dokładniej go zatem przeglądać. ;) Widziałem, że Mariusz zaakceptował Ciebie i inne osoby, ale nie miałem pojęcia, że to wina problemu z mailami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...