Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Co telefon mówi o osobowości użytkownika?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór smartfona dostarcza istotnych informacji o jego właścicielu - do takich wniosków doszła Heather Shaw ze Szkoły Psychologii z Uniwersytetu w Lincoln podczas badań do doktoratu.

Zespół Shaw przeprowadził 2 badania dotyczące różnic osobowościowych między użytkownikami smartfonów z Androidem oraz iPhone'ów.

W ramach pierwszego 240 osób proszono o wypełnienie kwestionariusza; dotyczył on cech kojarzonych z użytkownikami poszczególnych marek.

W drugim stereotypy przeciwstawiano rzeczywistym cechom osobowościowym 530 użytkowników smartfonów z Androidem oraz iPhone'ów.

Okazało się, że użytkowników Androida postrzegano jako cechujących się wyższymi poziomami szczerości, pokory, ugodowości i otwartości. Uznawano jednak, że są mniej ekstrawertywni niż użytkownicy iPhone'ów.

Wyniki drugiego studium pokazały, że większość osobowościowych stereotypów mija się z prawdą, ponieważ tylko szczerość i pokora były rzeczywiście silniej wyrażone u użytkowników Androida.

Brytyjczycy ustalili, że kobiety 2-krotnie częściej miały iPhone'a niż telefon z Androidem. Stwierdzili także, że użytkownicy aparatów z Androidem unikali podobieństwa (posiadania tych samych produktów, co inni) w większym stopniu niż właściciele iPhone'ów. Dla użytkowników iPhone'ów istotniejsze było jednak posiadanie telefonu kojarzonego z wysokim statusem.

Wybór smartfona to najbardziej podstawowy poziom personalizacji telefonu. Nawet to może nam coś powiedzieć o użytkowniku - mówi Shaw, dodając, że różnice osobowościowe da się dalej badać, śledząc ściągane przez kogoś aplikacje. Staje się coraz bardziej oczywiste, że smartfony są cyfrowymi miniwersjami użytkownika. Niektórzy nie lubią, gdy inni korzystają z ich telefonów, bo można się w ten sposób za dużo o nich dowiedzieć.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach w naszym kraju wystarczy passeratti aby uchodzić za jednostkę o wyższym statusie społecznym.

 

Bentley? co to jest? pierwsze słyszę. Pewno jakaś pop...łka produkowana w jakimś garażu chyba... Passeratti to jest prawdziwy samochód!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały telefon dla kobiet. Doskonale mieści się do torebki :P
Moje 5" wymaga wyjęcia z kieszeni by się wygodnie siedziało i nic się nigdzie nie wbijało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt :)

ale raczej mało która go kupi. A ja do małych nie należę, zwłaszcza łapy mam olbrzymie. Na razie sobie zrobiłem model z tektury :D

i mi się mieści i w ręce i w kieszeniach.

Jak kupię to się pochwalę jak to wygląda już z telefonem :)

Ba, może nawet zostanę Youtuberem :D i recenzję zrobię.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passeratti to jest prawdziwy samochód!

Trzeba przyznać, ze coś jest w takim myśleniu. Sam używam iPhone'a 3G kupionego kiedyś w komisie za 300 zł i pewnie będę go używał dopóki nie padnie ze starości. A jak padnie, to będę miał zgryz, co kupić, bo w iPhone'ach począwszy od 4-ki zmienili wygląd GUI na bardziej spłaszczony i już IMHO nie jest tak ładnie, a te z Androidem są jeszcze brzydsze  :(

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W androidzie wchodzisz w sklep i ściągasz stosowny launcher, dokładasz skórkę na niego i wygląda, jak chcesz. A często nawet oryginalny, dostarczony przez producenta, ma odpowiedni zestaw skórek w sieci aby spokojnie coś wybrać.

 

Jako człowiek, który podmienił w komórce prawie wszystkie aplikacja na "ładniejsze", nie wyobrażam sobie używania telefonu bez takich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to chyba nie takie proste. Można zmieniać skórki, ale rozmiary ikonek zostają takie same (https://appraw.com/samsung-galaxy-a5-themes?orderby=popular - mam takiego służbowego). I te puste miejsca pomiędzy nimi zostają. W ajfonach ikonki są bliżej siebie i to wygląda IMHO ładniej. W aplikacjach podobnie, wszędzie kolorowe prostokąty i "wielkie powietrzne przestrzenie". Mi się to nie podoba (wywołuje brzydkie skojarzenia nt. zawartości mózgów programistów od Googla BTW ;) ) a zmienić tego raczej się nie da, oglądałem różne telefony w sklepach, wszędzie tak jest.

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@gucio222, zanim zadasz pytanie zastanów się czy chcesz znać odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...