Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Co telefon mówi o osobowości użytkownika?

Recommended Posts

Wybór smartfona dostarcza istotnych informacji o jego właścicielu - do takich wniosków doszła Heather Shaw ze Szkoły Psychologii z Uniwersytetu w Lincoln podczas badań do doktoratu.

Zespół Shaw przeprowadził 2 badania dotyczące różnic osobowościowych między użytkownikami smartfonów z Androidem oraz iPhone'ów.

W ramach pierwszego 240 osób proszono o wypełnienie kwestionariusza; dotyczył on cech kojarzonych z użytkownikami poszczególnych marek.

W drugim stereotypy przeciwstawiano rzeczywistym cechom osobowościowym 530 użytkowników smartfonów z Androidem oraz iPhone'ów.

Okazało się, że użytkowników Androida postrzegano jako cechujących się wyższymi poziomami szczerości, pokory, ugodowości i otwartości. Uznawano jednak, że są mniej ekstrawertywni niż użytkownicy iPhone'ów.

Wyniki drugiego studium pokazały, że większość osobowościowych stereotypów mija się z prawdą, ponieważ tylko szczerość i pokora były rzeczywiście silniej wyrażone u użytkowników Androida.

Brytyjczycy ustalili, że kobiety 2-krotnie częściej miały iPhone'a niż telefon z Androidem. Stwierdzili także, że użytkownicy aparatów z Androidem unikali podobieństwa (posiadania tych samych produktów, co inni) w większym stopniu niż właściciele iPhone'ów. Dla użytkowników iPhone'ów istotniejsze było jednak posiadanie telefonu kojarzonego z wysokim statusem.

Wybór smartfona to najbardziej podstawowy poziom personalizacji telefonu. Nawet to może nam coś powiedzieć o użytkowniku - mówi Shaw, dodając, że różnice osobowościowe da się dalej badać, śledząc ściągane przez kogoś aplikacje. Staje się coraz bardziej oczywiste, że smartfony są cyfrowymi miniwersjami użytkownika. Niektórzy nie lubią, gdy inni korzystają z ich telefonów, bo można się w ten sposób za dużo o nich dowiedzieć.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

W wielu miejscach w naszym kraju wystarczy passeratti aby uchodzić za jednostkę o wyższym statusie społecznym.

 

Bentley? co to jest? pierwsze słyszę. Pewno jakaś pop...łka produkowana w jakimś garażu chyba... Passeratti to jest prawdziwy samochód!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doskonały telefon dla kobiet. Doskonale mieści się do torebki :P
Moje 5" wymaga wyjęcia z kieszeni by się wygodnie siedziało i nic się nigdzie nie wbijało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt :)

ale raczej mało która go kupi. A ja do małych nie należę, zwłaszcza łapy mam olbrzymie. Na razie sobie zrobiłem model z tektury :D

i mi się mieści i w ręce i w kieszeniach.

Jak kupię to się pochwalę jak to wygląda już z telefonem :)

Ba, może nawet zostanę Youtuberem :D i recenzję zrobię.

Edited by thikim

Share this post


Link to post
Share on other sites
Passeratti to jest prawdziwy samochód!

Trzeba przyznać, ze coś jest w takim myśleniu. Sam używam iPhone'a 3G kupionego kiedyś w komisie za 300 zł i pewnie będę go używał dopóki nie padnie ze starości. A jak padnie, to będę miał zgryz, co kupić, bo w iPhone'ach począwszy od 4-ki zmienili wygląd GUI na bardziej spłaszczony i już IMHO nie jest tak ładnie, a te z Androidem są jeszcze brzydsze  :(

Edited by darekp

Share this post


Link to post
Share on other sites

W androidzie wchodzisz w sklep i ściągasz stosowny launcher, dokładasz skórkę na niego i wygląda, jak chcesz. A często nawet oryginalny, dostarczony przez producenta, ma odpowiedni zestaw skórek w sieci aby spokojnie coś wybrać.

 

Jako człowiek, który podmienił w komórce prawie wszystkie aplikacja na "ładniejsze", nie wyobrażam sobie używania telefonu bez takich możliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, to chyba nie takie proste. Można zmieniać skórki, ale rozmiary ikonek zostają takie same (https://appraw.com/samsung-galaxy-a5-themes?orderby=popular - mam takiego służbowego). I te puste miejsca pomiędzy nimi zostają. W ajfonach ikonki są bliżej siebie i to wygląda IMHO ładniej. W aplikacjach podobnie, wszędzie kolorowe prostokąty i "wielkie powietrzne przestrzenie". Mi się to nie podoba (wywołuje brzydkie skojarzenia nt. zawartości mózgów programistów od Googla BTW ;) ) a zmienić tego raczej się nie da, oglądałem różne telefony w sklepach, wszędzie tak jest.

Edited by darekp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...