Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Twitter masowo likwiduje konta sympatyków terroryzmu

Recommended Posts

Twitter likwiduje coraz więcej kont zakładanych przez terrorystów i ich zwolenników. O ile pomiędzy połową 2015 roku a lutym roku bieżącego za wychwalanie terroryzmu zlikwidowano 125 000 kont, to już w ciągu ostatnich 6 miesięcy kont takich było 235 000. Od połowy ubiegłego roku Twitter zlikwidował zatem 360 000 kont, które służyły do propagowania terroryzmu. Przedstawiciele serwisu poinformowali, że w bieżącym roku średnia dzienna liczba kont likwidowanych za wspieranie terroryzmu jest aż o 80% wyższa niż w roku ubiegłym.

Nasz czas reakcji na pojawienie się tego typu konta, czas aktywności takiego konta oraz liczba sympatyków, którzy obserwują takie konto uległy dramatycznemu skróceniu - stwierdzili przedstawiciele serwisu.

Twitter nie tylko likwiduje konta, ale stara się też, by ludziom je zakładającym było trudniej zarejestrować kolejne konto. Powiększyliśmy dział, który przez 24 godziny na dobę analizuje dane dotyczące takich kont. Nasi pracownicy zostali też wyposażeni w nowe narzędzia. Współpracujemy również z innymi serwisami społecznościowymi, wymieniamy informacje i doświadczenia odnośnie identyfikacji treści wspierających terroryzm. Współpracujemy też z organami ścigania, które proszą nas o pomoc w zapobiegniu atakom terrorystycznym i ściganiu ich sprawców.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...