Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Telefony Nokia coraz bliżej rynkowej premiery

Recommended Posts

Pekka Rantala, były dyrektor Rovio, firmy produkującej Angry Birds, został prezesem ds. marketingu w firmie HMD Global Oy, która ma zamiar sprzedawać telefony komórkowe marki Nokia. W maju bieżącego roku Nokia i HMD podpisały umowę na wyłączność, w ramach której HMD zajmie się ponownym wprowadzeniem marki Nokia na rynek telefonów komórkowych. Nokia otrzyma tantiemy uzależnione od wielkości sprzedaży.

Rantala w latach 1994-2011 pracował w Nokii na różnych stanowiskach. Był odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, doszedł do stanowiska starszego wiceprezesa ds. marketingu. Później przeszedł do Rovio. Ostatnio był prezesem zarządu firmy Jot Automation.

Produkowane przez HDM telefony i tablety Nokia będą działały pod kontrolą systemu Android. Pierwsze z nich - dwa smartfony - mają trafić na rynek pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. HMD chce w ciągu najbliższych trzech lat zainwestować 500 milionów dolarów w globalny marketing urządzeń Nokia. Pekka otrzymał ważne zadanie. Ma ożywić markę Nokia na rynku telefonów komórkowych. To doświadczony marketingowiec, który wie, jak zarządzać globalnymi operacjami i zespołami ludzkimi. Jest też pasjonatem marki Nokia - stwierdził Arto Nummela, dyrektor HMD. Odpowiednia marka pozwala wyróżnić się na rynku telefonów komórkowych, a 96% użytkowników takich urządzeń słyszało o Nokii. To nasz unikatowy zasób. Wiemy, że ludzie na całym świecie są podekscytowani faktem, że pojawią się nowe urządzenia Nokia, a my ciężko pracujemy, by stworzyć piękne urządzenia, które konsumenci pokochają - dodaje Nummela.

Producentem urządzeń będzie FIH Mobile, firma należąca do Foxconna.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było jak by powstało coś innego niż chinski klon chińskiego klona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...