Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Hakerzy ukradli dane o 200 milionach kont w Yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

Na internetowym czarnym rynku pojawiła się oferta sprzedaży danych dostępowych do 200 milionów kont pocztowych w Yahoo. Sprzedawca, haker o pseudonimie peace_of_mind twierdzi, że dane zostały ukradzione przez rosyjskich hakerów, którzy wcześniej włamali się do LinkedIna oraz MySpace. Ukradzione dane wyceniono na 3 bitcoiny, czyli około 1824 USD.

Peace_of_mind informuje, że ukradziona baza pochodzi prawdopodobnie z 2012 roku. Yahoo prowadzi śledztwo w tej sprawie. W 2012 roku portal informował o włamaniu, jednak dotknęło ono 450 000 kont pocztowych. Wówczas do ataku przyznała się grupa D33ds Company, a Yahoo stwierdziło, że większość ukradzionych danych był nieaktualna.

Obecnie nie wiadomo, czy włamanie, o którym Yahoo wówczas informowało, miało coś wspólnego ze wspomnianą na wstępie kradzieżą danych o 200 milionach kont. Specjaliści ds. bezpieczeństwa zwracają tez uwagę, że rosyjski haker o pseudonimie the Collector oferował przed 2 miesiącami dane dziesiątków milionów kont z Yahoo, Gmaila i Hotmaila.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„ukradli dane o 200 milionach kont” — statystyka…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ukradli Twoje to by była tragedia :D

 

 

a Yahoo stwierdziło, że większość ukradzionych danych był nieaktualna.

Czyli tylko w takich sytuacjach przyznają się że większość kont jest martwa?

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to, że kradzież fizycznej własności jest bardziej ścigana i penalizowana, a jest to często o mniejszej wartości strata, zaś tutaj co tydzień mamy kolejny wpis do statystyki. Tam milion, tu dwieście, przestaje to robić wrażenie. Sorry, straciliśmy wasze dane, bo olaliśmy audyty, zmieńcie sobie hasło czy coś i co nam zrobicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co to za różnica dla Ciebie czy 200 tys. czy 300 tys. Większość ludzi nie czuje tego. 5 jabłek sobie jestem w stanie wyobrazić. 10 to już tak słabiej ale dam radę. 100 już sobie nie wyobrażę bo tracę percepcję pojedynczego. I nie zauważę różnicy pomiędzy: 95, 96, 100, 105 itd.

A milion? Równie dobrze mi ktoś może pokazać i 100 tys. i 2 mln. Nie wiem jaka by była różnica.

Z wagą by się dało zważyć ale nie mam zmysłu wagi w takim zakresie :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu pozostaje problem, że nikt za to faktycznie nie ponosi odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby na Gmaila się jeszcze nie włamali?

Wydawało mi się, że do tego doszło już ze 2 razy. Kwestia tylko skali i tego jak dawno to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gmaila było przynajmniej jedno włamanie. Lista kont była nawet dostępna w Internecie. Tych kont było 5 milionów z hasłami! Przyznali się do tego oczywiście ... Rosjanie.

Edytowane przez ormianin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...