Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wilki wróciły po ponad 100 latach

Rekomendowane odpowiedzi

Wśród mieszkańców powiatu wałbrzyskiego od pewnego czasu krążyły pogłoski o wilkach żyjących w pobliskich lasach. Teraz plotki znalazły potwierdzenie - po raz pierwszy od XIX wieku pod Mieroszowem pojawiły się wilki. Zwierzęta, basior, wadera i czworo młodych, zostały nagrane na monitoringu. Jako, że w okolicznych lasach jest sporo zwierząt, wilki nie powinny mieć problemu ze zdobyciem pożywienia.

Wilk to niezwykle bojaźliwe stworzenie. Odstrasza go sam zapach człowieka. W europejskiej kulturze cieszy się jednak złą sławą i przez wieki był przez ludzi prześladowany. Mimo, że w Polsce jest pod ścisłą ochroną zdarza się, że jest zabijany przez myśliwych. Przed czterema laty w województwie zachodniopormoskim podczas polowania zorganizowanego dla zagranicznych myśliwych zostały zabite dwa wilki z watahy, która pojawiła się w Puszczy Drawskiej zaledwie dwa lata wcześniej. Myśliwym nie przeszkadzał ani fakt, że wilki są chronione, ani fakt, że przebywały na obszarze chronionym. Pomimo takich zdarzeń w Polsce prawdopodobnie żyje obecnie ponad 700 wilków, a ich liczba się zwiększa.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed czterema laty w województwie zachodniopormoskim podczas polowania zorganizowanego dla zagranicznych myśliwych zostały zabite dwa wilki z watahy, która pojawiła się w Puszczy Drawskiej zaledwie dwa lata wcześniej. Myśliwym nie przeszkadzał ani fakt, że wilki są chronione, ani fakt, że przebywały na obszarze chronionym.

Hobby chorych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Dodam może, że chore hobby chorych ludzi. A może nazwijmy rzecz po imieniu – poje*anych ludzi!

Żeby oni, spaślaki jedne, byli jeszcze głodni…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby oni, spaślaki jedne, byli jeszcze głodni…

Wtedy dopiero byliby myśliwymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach Polski mówi się o wilkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

W zdecydowanie większej ilości miejsc w Polsce mówi się o orkach (nie chodzi mi o Orcinus orca ;)).

Ciekaw byłbym tego, co wilki mówią o Polsce.

Thikim, zdecydowanie większym (i realnym) problemem są dziki (takie tam świnie ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach Polski pojawiły się wilki.

Co masz do dzikich świń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy leśniczy opowiadał o wilkach na dolnym śląsku już rok temu ale myśliwi, w dużej części też leśnicy starają się trzymać ten fakt w tajemnicy bo po pojawieniu się wilków na jakimś terenie zmniejszają im limity na odstrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

W wielu miejscach Polski pojawiły się wilki.

 

Ostatnio szły całą hordą na Warszawę, ale na całe szczęście Gandalf rozwiązał problem proponując im 500+.

 

 

 

Co masz do dzikich świń?

 

Nic, bo nie ma dzikich świń. Są tylko upodlone dziki.

 

 

 

bo po pojawieniu się wilków na jakimś terenie zmniejszają im limity na odstrzał

 

Ciiiiii. Bo się wyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy jest sporo wilków już od dobrych paru lat i powiem tyle, że nie raz natknąłem się na nie w lesie i nigdy nie miałem przed nimi strachu, to mądre zwierzaki, nie pozwalają podejść do siebie bliżej niż 100m, czują respekt przed człowiekiem. co innego z psami..... kilka razy spotkałem wałesające sie watahy zdziczałych,agresywnych psów, przed nimi to srał....m w gacie widząc że są gotowe w każdym momencie zaatakować. na szczęście wyłapano wkońcu te psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio szły całą hordą na Warszawę, ale na całe szczęście Gandalf rozwiązał problem proponując im 500+.

A tu Cię boli :D

Hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

kilka razy spotkałem wałesające sie watahy zdziczałych,agresywnych psów, przed nimi to srał....m w gacie widząc że są gotowe w każdym momencie zaatakować

To jest dość ciekawe. W miejscu gdzie pracowałem, trzy bezdomne psy utworzyły watahę. Próbowałem się z nimi zaprzyjaźnić dzieląc się śniadaniem - bez skutku. Pozostali pracownicy karmili mnie opowieściami jakie te psy są groźne, jak bez powodu atakują. Atakowane były głównie kobiety, ale napaści na facetów też się zdarzały. Tymczasem przede mną ustępowały, mimo że z kiełbasą w garści lazłem do ich legowiska w krzakach, żadnej agresji, czysta nieufność.

Aha, zdaje się że poza bajką o Czerwonym Kapturku nie ma potwierdzonych napaści wilków na człowieka? Spotkałem się z informacją, że w Indiach wilki mogą porywać małe dzieci - nie wiem czy to wyuczone z głodu czy urban legend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...