Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Verizon kupił Yahoo!

Rekomendowane odpowiedzi

Przed ośmioma laty emocjonowaliśmy się walką Microsoftu o przejęcie Yahoo!. Koncern z Redmond chciał kupić niegdysiejszą gwiazdę internetu za niemal 50 miliardów dolarów. Microsoft nie zrealizował swoich planów, a teraz to, co pozostało z Yahoo! zostało kupione przez Verizon za 4,83 miliarda USD.

Verizon, nabywając Yahoo! chce wzmonić swój dział reklamy i mediów. W ubiegłym roku za 4,4 miliarda USD koncern kupił AOL. Teraz wzbogaci swoją ofertę o technologie reklamowe, wyszukiwarkę, system pocztowy i komunikator Yahoo. "Najważniejsza tutaj jest skala, którą zapewnia nam Yahoo!" mówi CNBC Marni Walden odpowiedzialna w Verizonie za innowacje i nowe rynki. Pani Walden dodaje, że dzięki przejęciu liczba użytkowników korzystających z usług Verizona zwiększy się z milionów do miliardów.

"Dla Yahoo! to koniec dekady złego zarządzania. To kontynuacja strategii Verizona, który chce zostać znaczącym graczem na rynku bezprzewodowego internetu. To z kolei pozwoli Verizonowi na przejście z regulowanego rynku telekomów do rosnącego rynku nieregulowanego" - zauważa analityk Roger Entner.

Transakcja zostanie zakończona prawdopodobnie na początku 2017 roku. Yahoo przestanie istnieć jako niezależna firma. Obecnie posiada ona 15% udziałow w chińskiej Alibaba Group Holding oraz 35,5% w Yahoo Japan Corp.

Transakcja z Verizonem nie obejmuje gotówki należącej do Yahoo, udziałów w Alibabie oraz Yahoo Japan, obligacji zamiennych, mniejszych udziałów i mniej istotnych patentów.

Obecnie kapitalizacja rynkowa Yahoo wynosi około 38 miliardów USD. Kapitalizacja rynkowa udziałów Yahoo! w Alibaba i Yahoo Japan to około 40 miliardów USD.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yahoo to nie tylko wyszukiwarka. To także portal coś ala onet.

Że anglojęzyczny to raczej korzystają z niego w USA.

Do tego poczta którą chyba wiele osób wciąż ma.

Generalnie yahoo to dziś taki onet. Tylko większy i anglojęzyczny. Czyli coś tam jest wart.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA mają ~12% rynku, u nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie pamięć nie myli ale chyba nawet pierwszą pocztę na Yahoo zakładałem :)

Yahoo, ICQ - kto o tym jeszcze pamięta? Czasy gdy podłączając się do netu patrzyło się na zegarek :D

Gdy obserwowało się postęp ściągania programami do downloadu plików i stron internetowych. A po ściągnięciu ciach i przeglądanie offline :D

Ciekawe kiedy Google upadnie :)

Microsoft nie jest już w jakiejś super kondycji.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Kto pamięta gophera? Porąbane to – z dzisiejszego punktu widzenia – było  ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko słyszałem, ale nie używałem. Parę lat się spóźniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astro chyba rzeczywiście nie jesteś nastolatkiem. ;) w tamtych czasach o tym nie słyszałem. Zresztą nawet teraz nie do końca wiem co to było, chyba coś tekstowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...