Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość Astro

Finanse (wydz. z "Twórca AdBlocka nie może używać 'białych list'")

Rekomendowane odpowiedzi

"Wolę jednak zarabiać klasycznie, pracą"

 

Pracowałem w życiu w 17 różnych "klasycznych" pracach, w różnych profesjach, i muszę przyznać, że FX jest zdecydowanie najtrudniejszą z nich... i jeśli należysz do 5% regularnie zarabiających, to FX musi stać się dla Ciebie "klasyczną" pracą... nie ma możliwości ominięcia tego myśląc, że istnieją skróty.

Nie polecam nikomu brania się za trading - przebrnąłem za wiele, straciłem za wiele, długo byłem niezrozumianym przez bliskich samotnikiem.

Teraz, po latach, kiedy zacząłem korzystać z benefitów i wolności jaką daje zawód tradera, największą rewelacją okazało się odkrycie samego siebie - nigdy nie wiedziałem, że mogę być takim lisem, sową, gladiatorem i upartym sqoorvy synem, jakim trzeba być, aby odnieść sukces w tym zawodzie. Niezła odyseja!

Acha... mój AdBlock regularnie blokował zwątpienie, strach, pychę, ochotę zemsty i akty desperacji, i tylko dzięki niemu przeżyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Europejskie superpaństwo zamiast Unii Europejskiej, takie ultimatum, na spotkaniu w Pradze, przedstawi państwom Grupy Wyszehradzkiej szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier. Program „Minęła 20” i portal tvp.info dotarli do opisującego ten plan 9-stronicowego dokumentu, sygnowanego przez szefów dyplomacji Berlina i Paryża.Jeśli zapisy dokumentu miałyby wejść w życie, to zamiast Unii Europejskiej powstałoby jedno europejskie państwo, zależne od dzisiejszych najsilniejszych unijnych graczy.

 

Nic własnego

 

Kraje członkowskie faktycznie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego.

 

http://www.tvp.info/25939371/nasz-news-superpanstwo-zamiast-unii-europejskiej--ultimatum-francji-i-niemiec

Jak pisałem. Dalej szok. I dalej polityka sprawia że złoto powinno rosnąć. Jednocześnie jednak przecistawna jest chęć realizacji zysków przez spekulantów :D

Na razie ja bym powiedział że politycy się bardziej przykładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic własnego

Interesujące... Czyli Francja i Niemcy chcą sobie wziąć wszystkich na garnuszek? No bo,  jak rozumiem, również ten sam socjał dla wszystkich? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kraje członkowskie faktycznie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego.

 

Dobra, mocna propozycja... lata świetlne od polityki kultywowania przynoszących konflikty uczuć patriotycznych, rozliczania przeszłości, zamurowania się w koncepcie narodowości itp. Przyszłością jest angielski a nie polski... przyszłością jest silne, zjednoczone, europejskie super-państwo, a nie wiecznie obrażona, zakompleksiona, ksenofobiczna i zamknięta Polska. Myślę, że doświadczenia ostatniego wieku powinny wyraźnie Polakom pokazać którędy droga. Niestety wiem, że to tylko mrzonki.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocna na pewno. Taka propozycja sprawi że Le Pen przeprowadzi Frexit :D a Niemcy zostaną w unii z Turcją :D znaczy Niemki z Turkami :D

 

 

Czyli Francja i Niemcy chcą sobie wziąć wszystkich na garnuszek?

Brzmi jakoś głupio? Przecież to socjalizm :D na opiekowaniu się innymi zarabia się o wiele lepiej niż na forexie :D Zapłacą podatnicy, ja chciałbym tylko te pieniądze rozdzielać ;)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mocna na pewno.

 

w niepewnych czasach, z niepewnym tworem jakim jest obecna UE, sens ma tylko mocna odpowiedź... sratatata i tutti frutti dla każdego zakończyły się Brexitem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Chciał jakoś nawiązać do tematu, ale już się pogubił…

Chciał oczywiście My, Astro. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zauważ jednak że ja zarabiam w złotówkach ;)

Zadłużamy się na potęgę. Do tego spodziewam się akcji przeciwko Polsce ze strony "obrońców demokracji" ;)

Prezes (a może przewodniczący) pewnej partii powiedział że po NATO i ŚDM on idzie na wojnę :D

Tak więc GOLD/$ to jeden element. Drugi to PLN/$.

Moim zdaniem  nie można przegrać :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego musisz czekać do końca NATO i ŚDM - w czwartek o 21:00 nasze Orły z nieskończonymi zapasami szczęścia podkręcą PLN do nowych wyżyn... na ostatnich rzutach karnych zarobiłem fortunę hedżując HUF Czeską Koroną!

Moim zdaniem, nie mogłem przegrać :)

Edytowane przez wilk
Nie cytujemy wszystkiego odpisując osobie powyżej,a tylko to do czego faktycznie się odnosimy. http://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/22863-poradnik-forumowicza-faq/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, piłka nożna. To akurat ruletka. Nie wiem co będzie w czwartek ;)

Podkreślam jednak znaczenie słowa "inwestycja". Nawet jakbym chciał to z inwestycjami jest problem w wycenie.

Wczoraj wieczorem dopiero pojawiła się wycena z piątku na stronie TFI.

Inwestuję przez bank. I do tej pory nie ma wyceny z piątku w banku.

Dobrze że jest wycena bieżąca na forex. Ale wycena złota a wycena funduszu to tylko podobne sprawy.

Niezależnie od piłki nożnej na której się nie znam ( wolę grać sam niż obstawiać mecze).

Znam się jednak na polityce i gospodarce :D, to co robi obecny rząd to będzie mała katastrofa gospodarcza. Do tego opozycja (niezbyt religijna) modli się i ze wszystkich sił próbuje tej katastrofie pomóc. W tej sytuacji spadek złotego jest tylko kwestią czasu.

Najpierw opozycyjny - spekulacyjny. A potem rządowy realny.

Tymczasem złota nie interesuje sytuacja w naszym kraju.

Niemniej jednak chyba dziś rzeczywiście zerwę inwestycję.

Poczekam na korektę i potem znowu kupię :D

Plan jak widać jest za***isty - wykonanie będzie jakie będzie :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thikim tylko spokojnie. Nie wciągaj się za bardzo. Znam takiego co go tak wciągnęło że zastawił dom i teraz za***prza za dziadowskie pieniądze w kretyńskiej korporacji na spłatę długów.

Thikim, osobiście słucham rano TOK FM. To takie prymitywne gó..na z jadem dla lemingów na całego. Nie trzeba czytać onet, GóWnianej lub oglądać TVN by wiedzieć czym tresowane są lemingi. W onet itd jad rozwadniają dla proli  coś w stylu "2 minuty nienawiści" z 1984. W TOK FM to czyste 24h nienawiści na okrągło, więc 30minut słuchania rano zakompleksionych dziennikarzy wywalonych z TVP daje szybki obraz tresury lemingów jak i co mają myśleć na ten czy tamten temat. Naprawdę szkoda czasu na czytanie Onetowego śmiecia.

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście słucham rano TOK FM. To takie prymitywne gó..na z jadem dla lemingów na całego.(...) 30minut słuchania rano zakompleksionych dziennikarzy wywalonych z TVP daje szybki obraz tresury lemingów

Dobra, już wiemy czego gucio namiętnie :D słucha i się męczy.

Ale dlaczego gucio nie napisze czego oglądanie i słuchanie pozytywnie go podnieca? Gucio się wstydzi, czy gucio się boi?

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W onet itd jad rozwadniają dla proli coś w stylu "2 minuty nienawiści" z 1984

Zakładam że bardziej miałeś na myśli jednak coś innego. Bo w 2 minutach to chodziło o skondensowanie wszystkiego. A na onecie to raczej delikatne artykuły z manipulacją światopoglądową. Zresztą każdy trochę manipuluje.

Mi się generalnie podoba w miarę umiarkowana grafika onetu i przejrzystość.
Inna sprawa że ostatnio coraz mocniej używam po prostu smartfona z wiadomościami google albo squida.

Co oglądam z wiadomości to napisałem.

Do tego oglądam sporo YT. I skrótowo napiszę z czyim udziałem lubię filmy.

Bezapelacyjnie lubię Gwiazdowskiego, ale to są tylko na YT filmiki, rzadko coś nowego.

Lubię Ziemkiewicza ale odkąd się władza zmieniła to się pogorszyło.
Lubię Brauna.

Lubię Faraga ale to już koniec jego kariery w UE :D

Lubię Korwina ale polityk z niego słaby.

Lubiłem Kowalskiego dopóki nie zauważyłem że dużo z taką grupą religijną (dla mnie zbliżoną do sekty) się prowadza.

Lubię Bosaka, jak się nie zepsuje to wielka kariera przed nim. W dyskusji chyba nikt mu nie podskoczy.

Lubię Cejrowskiego, dopóki o religii nie mówi bo się na tym nie zna.

Z polityki bardzo dobry jest salonik polityczny Ziemkiewicza bo tam są osoby o różnych poglądach, trzeźwo patrzące na politykę.

Kiedyś bardzo dobry program zrobili księża: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84ski_Areopag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na onecie to raczej delikatne artykuły z manipulacją światopoglądową.

Każdy dziennikarski komentarz do faktów, który nie podzielamy, odbieramy jako manipulację.:)

Ale to takie ludzkie.

 

Lubię,

Lubię,

Lubię.

 

Konkretny gust, ale "de gustibus non est disputandum". ;)

Jednak to zwolennik tej frakcji światopoglądowej anonimowo walczy prostackimi frazami:

-"To takie prymitywne gó..na z jadem dla lemingów na całego."

-"Nie trzeba czytać onet, GóWnianej lub oglądać TVN by wiedzieć czym tresowane są lemingi."

-" 30minut słuchania rano zakompleksionych dziennikarzy wywalonych z TVP daje szybki obraz tresury lemingów".

 

Oglądając/słuchając tego co lubisz , pewnie nie wiesz kto i do kogo napisał:

- "Zapraszam cię na solo bydlaku"

 

Współczuję Thikim towarzystwa.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Oglądając/słuchając tego co lubisz , pewnie nie wiesz kto i do kogo napisał:

- "Zapraszam cię na solo bydlaku"

 

Zapewne piszącego (cóż za mizerota intelektualna) boli dwucentymetrowa przewaga wzrostu adresata "treści" nad Prezesem. Niczego więcej nie jest w stanie ogarnąć.

 

Nie chcę wchodzić w kwestie niezbyt przystające do KW, ale nie mieliśmy jeszcze w kraju nad Wisłą ekipy jak obecna, która z takim rozmysłem i zapałem srałaby we własne gniazdo. Thikim, co do kursu złotówki zgadzam się.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wchodzić w kwestie niezbyt przystające do KW

Słuszna postawa, ale wszedł tu taki jeden co jątrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem może głupi i naiwny... ale lubię gdy do władzy dochodzą jakieś skrajności, byle nie na długo... i żeby mieli jakieś granice... 

Tacy ludzie często napsują sporo rzeczy, ale też zrobią kilka dobrych, na które brakowało odwagi bardziej centrowym rządom. A potem ci centrowi naprawią to co tamci sknocili, ale zostawią to co akurat wyszło... ważne by nie zdążyli napsuć za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak to zwolennik tej frakcji światopoglądowej anonimowo walczy prostackimi frazami:

Czy ja też walczę prostackimi frazami?

 

 

"Zapraszam cię na solo bydlaku

Hmm, naprawdę onet to blokuje? :D Bo jak pisałem wiadomości czerpię z onetu.

Wydaje mi się jednak że te osoby które wymieniłem zlewają się dla Ciebie w szarą masę. Tymczasem one reprezentują różne podejścia do PiSu.

Moje podejście jest takie, niech się biją. Ktokolwiek przegra - będzie lepiej.

Żeby napisać konkret:

28.06.2016 r.  ok. 11.00 zleciłem sprzedaż PKO TFI złota.

Najwyższa cena była 27.06.2016r.  - 144,53

Bank przesłał to do funduszu. Teraz oni kombinują a ja czekam.

Dziś po południu podali wycenę z dn. 28.06.2016r.  - 142,68.

Tak więc zlecając nie wiedziałem jaka cena jest bo tę podają następnego dnia wieczorem.

Nadal nie mam pewności z jaką datą określą wycenę. Czekam :)

Trochę to wkurzające: na forexie zna się cenę i działa się na bieżąco. A tu sprzedaję nie wiedząc za ile z dokładnością kursu do kilku dni.

Zaczynam interesować się ropą :D Może kupię ze 100 ton.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja też walczę prostackimi frazami?

 

 

Nie musisz, mając dostęp do profesjonalnego oręża...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@thikim

Przeczytaj regulamin funduszu. Często jest to cena obowiązująca o konkretnej godzinie następnego dnia po zleceniu... np Generali uznaje cenę o 12, z tego co mi tłumaczono, bez względu na opóźnienia w publikacji danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Transakcja sfinalizowana.

Jak napisałem: 28.06.2016 ok. 11.00 zleciłem sprzedaż jednostek.

Dziś 01.07.2016r. sfinalizowano to z wyceną z dn. 29.06.2016r.

Miałem fuksa. I tak byłem do przodu ale ten dzień to była maksymalna cena złota ostatnio (chociaż dziś jest wyżej).

Po potrąceniu podatku (jak widać Wy też zarobiliście :D) na Brexicie zarobiłem 2k2.

Niech żyją Brytyjczycy :D

Próbowałem przeczytać statut funduszu: 269 stron :D i w sumie ogólniki trochę.

Coraz bardziej napalam się na ropę. Ale jest problem. Nie takie to proste ;)

Co do wyceny. Fundusze mają wycenę raz na dzień. Jest podawana w oparciu o wycenę koszyka akcji z dnia poprzedniego np. ok. godz. 17 następnego dnia jest wycena dla PKO TFI złota. Różne serwisy mają różne opóźnienie w podawaniu wycen. To także warto przeanalizować.

Samemu nie znając portfela nie wyliczy się tego wcześniej.

Złoto oczywiście ma notowania ciągłe ale bez znajomości koszyka a to nie tylko złoto ale i akcje kopalni, ciężko przewidzieć wycenę. Kierunek da się przewidzieć bo bardzo silnie zależy od ceny złota.

No i fundusz jest wyceniany w PLN a złoto w USD. Więc trzeba jeszcze brać pod uwagę kurs.

Bardzo chętnie bym zainwestował w ropę poprzez USD. Jeśli spadnie cena do ok. 40 USD/baryłkę to wchodzę w to choćbym się miał zes...

Jeśli będzie w ok. 45 to się zastanowię.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...