Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zaskakująca zmiana demograficzna w Szwecji

Rekomendowane odpowiedzi

W Szwecji, kraju w którym wręcz obsesyjnie dąży się do zrównania szans kobiet i mężczyzn, zauważono nowe niespodziewane zjawisko. Po raz pierwszy od 1749 roku, w którym to zaczęto dokładnie badać demografię kraju, liczba mężczyzn jest większa niż liczba kobiet. To zaskakujące zjawisko demograficzne, gdyż niemal w każdym kraju Zachodu liczba kobiet jest większa od liczby mężczyzn. To coś nowego w Europie - mówi demograf Francesco Billari z Uniwersytetu w Oksfordzie.

Po raz pierwszy zjawisko to zauważono w marcu ubiegłego roku, kiedy okazało się, że w Szwecji liczba mężczyzn jest o 277 większa niż kobiet. Od tamtego czasu różnica wzrosła do 12 000. Tomas Johansson, ekspert ds. populacji w szwedzkiej narodowej agencji statystycznej mówi, że nie będzie zaskoczeniem, jeśli w przyszłości Szwecja będzie miała znacznie więcej mężczyzn niż kobiet.

Zwykle w Europie rodzi się nieco więcej chłopców niż dziewczynek (105:100), jednak, jako że panie żyją dłużej, liczba kobiet w społeczeństwie jest większa. Od pewnego czasu obserwuje się jednak, że stosunek liczby mężczyzn do kobiet powoli w Europie rośnie, a w niektórych krajach Europy północnej i centralnej wzrost ten jest szybki. W 2011 roku w Norwegii zauważono przewagę mężczyzn nad kobietami, a w Danii i Szwajcarii stosunek obu płci jest bliski 1:1. W Niemczech, gdzie po dwóch wojnach światowych było znacznie mniej mężczyzn niż kobiet również dochodzi do zmian. Jeszcze w 1960 roku było tam 87 mężczyzn na 100 kobiet. W roku ubiegłym było już 96:100. Wzrost widoczny jest też w Wielkiej Brytanii, gdzie prognozuje się, iż mężczyźni będą stanowili większość przed rokiem 2050.

Naukowcy nie wiedzą, jaki wpływ będzie miała przewaga mężczyzn na życie społeczne. Jedni twierdzą, że będzie to korzystne dla kobiet, gdyż będą miały większy wybór partnerów, inni zauważają, iż może dojść do większej liczby aktów przemocy ze strony mężczyzn niemogących znaleźć partnerki. Zachodzące ostatnio szybkie zmiany w demografii Szwecji mogą być z jednej strony spowodowane rosnącą długością życia mężczyzn, ale duże znaczenie ma też emigracja i napływ do tego kraju tysięcy samotnych nastolatków z Azji czy Afryki. Największa nierówność pomiędzy płciami panuje w grupie wiekowej 15-19 lat, gdzie jest 108 chłopców na 100 dziewcząt. Potwierdza to tezę o wpływie emigracji, gdyż do Szwecji przybyło wielu samotnych nastolatków płci męskiej. Specjaliści spodziewają się, że w bieżącym roku nierówności w tej grupie wiekowej wzrosną do 115:100, gdyż w roku ubiegłym przybyło do Szwecji ponad 35 000 samotnych nastolatków.

Valerie Hudson z Texas A&M University, która specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kobiet, pokoju i bezpieczeństwa ostrzega, że Szwedzi powinni zacząć się martwić, gdyż z jej badań wynika, iż w Indiach i Chinach zachwianie proporcji pomiędzy liczbą mężczyzn a kobiet doprowadziło do zwiększonej przestępczości i większej liczby przypadków przemocy wobec kobiet. Komentując sytuację w Szwecji Hudson stwierdziła, że to jedna z najbardziej dramatycznych zmian demograficznych w tak krótkim czasie. Zdaniem Hudson zmiany te mogą zniweczyć równościową politykę Szwecji.

Z jej opinią nie zgadzają się inni badacze. Annick Wibben z University of San Francisco mówi, że nie można porównywać Szwecji do Indii czy Chin, gdyż w Szwecji równość płci jest głęboko zakorzeniona w kulturze. A Jacqui True z Monash University dodaje, iż od demografii ważniejsza jest kultura i stosunek społeczeństwa do przemocy czy hierarchii.

W samej Szwecji, poza niektórymi środowiskami feministycznymi, nie dyskutuje się o zmianie demograficznej. Jest ona bowiem powiązana z migracją, bardzo drażliwym tematem w szwedzkiej polityce.

W ubiegłym roku w całej Unii Europejskiej było o 12 milionów więcej kobiet niż mężczyzn. Eurostat prognozuje, że w roku 2080 różnica ta spadnie poniżej 1 miliona.

Jeszcze w 2003 roku szwedzkie biuro statystyczne twierdziło, że przewaga liczby mężczyzn nad liczbą kobiet nie będzie miała miejsca przed rokiem 2050.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji wszystkie tematy są drażliwe, które pokazują hipokryzję i zło lewactwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Przegłosują prawo że rząd decyduje o płci dziecka żeby było równo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od demografii ważniejsza jest kultura i stosunek społeczeństwa do przemocy czy hierarchii.

Hm, a to nie ma związku między demografią a kulturą i normami? Właśnie intensywnie modyfikują swoją demografię wzbogacając swoją kulturę i normy obyczajowe. Mnie tam z rachunków wychodzi, że za chwilę kultura będzie się zmieniać, a i normy społeczne się dostosują.

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Może to mała próbka statystyczna na KW, ale niezmiernie się cieszę, że nasze Panie/ Dziewczęta/ Damy (zdecydowanie "lub", nie "albo") nie podzielają chorych poglądów "poprawności politycznej". :)

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

nasz Panie

Hmm. Myliłem się co do Ciebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Myliłem się co do Ciebie :D

 

Ja co do Ciebie też, skoro literówka obraca wniwecz Twoje poglądy. :D

Edycja: dla "poprawności polityczniej" ( ;)) miało być "nasze Panie…"

 

Edycja druga: pozwoliłem sobie poprawić mój wcześniejszy wpis. DODAŁEM LITERKĘ "E". Upraszam o wybaczenie. :D :D :D

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma to jak zimna statystyka. Liczba gwałtów na kobietach na 100tyś.-  Szwecja na 7 miejscu na świecie w 2003,  na 3 miejscu na świecie w 2010 roku za Południową Afryką i Botswaną https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics . W 2014 już na drugim za Południową Afryką  http://www.wonderslist.com/top-10-countries-with-maximum-rape-crimes/. W 2015 już na pierwszym http://www.gatestoneinstitute.org/5195/sweden-rape. Dobrze że poprzednia płaczliwa pani premier ze swoimi pomysłami sprowadzenia tysięcy Islamistów została wepchnięta w niebyt. Przerażają mnie tylko pomysły alimenciarza z KOD wprowadzenia prawa Sharia by ograniczyć prawa kobiet do alimentów. Ulubieniec elit i wzór dla demokracji w Eurokołchodzie jakim jest pan Erdoğan wzywa do zakazu antykoncepcji za poklaskiem Niemiec. Strach się bać.

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tysiące frajerów pędzących za nim i donoszących na Polskę gdzie się da .

Przecież frajerem to Ty jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież frajerem to Ty jesteś.

Myślenie nie boli. Czasami warto zdjąć kask i uwolnić myśli :) Przełącz czasami na coś innego niż "Szkło kontaktowe" :)

Usunąłem wpis o frajerach, bo sobie zdałem sobie sprawę że nic tak nie boli frajera jak odkrycie że jest frajerem, sorki. Jednak gdybyś nie umiał angielskiego to przetłumacz sobie te artykuły w "google tłumacz". Niemieckie media w Polsce  niestety żyją z tego że większość rodaków nie zna w ogóle żadnego języka obcego. Oczywiście to nic osobistego tylko taka porada starszego pana dla faceta w twarzowym kasku. :)

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zdążyliście poobrażać to można by teraz merytorycznie :D

 

 

Ja co do Ciebie też, skoro literówka obraca wniwecz Twoje poglądy.

Myślałem że nie robisz literówek. :D Myliłem się :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to mieszkałem jakiś czas temu w Szwecji przez parę lat, również jw słynnej dzielnicy Rinkeby która stała się już  dziesięć lat temu pierwszym Szwedzkim  "No go zones" i odwiedzam ten kraj regularnie  . Czytam prawie codziennie Szwedzką prasę. Poprawność polityczna jest tam jest bardziej wdrukowana w mózgi Szwedów niż u nas robi to TVN z  mózgami KODziarzy. Szwedzi nie wyciągną wniosków z badań ponieważ nie wypada mówić o islamistach źle. Jedyne portale które w miarę obiektywnie choć również z przegięciem opisują zmiany w Szwecji to http://avpixlat.info/   oraz http://www.friatider.se/ . Chociaż ostania afera z Mehmet Kaplan'em którego wywalili z rządu za sympatyzowanie z ISIS powoli otwiera im oczy i opisywana jest nawet w oficjalnych portalach http://www.expressen.se/nyheter/sa-gick-det-till-nar-kaplan-sparkades/ . Tak że nie ma możliwości merytorycznej dyskusji nad fałszywymi wnioskami nawet z poprawnych badań. Te wnioski należy samemu stworzyć i są proste jak świński ogon . Mężczyzn w młodym wieku przybywa ponieważ jest to fala młodych muzułmanów w wieku poborowym z krajów afrykańskich. Na koniec rodzynek ze Szwcji dla wyznawców religii ateistycznej :)http://niezalezna.pl/71600-dla-muzulmanow-wszystko-lesbijska-biskup-sztokholmu-kaze-usunac-krzyze-z-kosciola

Edytowane przez gucio222
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zdążyliście poobrażać to można by teraz merytorycznie

 

Thikim, merytorycznie z maniakalnym fanatykiem swojej szowinistycznej gnozy?! :D

G.222 tak długo patrzył na czarne, że oślepł, a teraz zbawia świat swoją ekskluzywną :D wiedzą.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty też go obraziłeś, ba kontynuujesz obrażanie. Patrz - ja potrafię bez wyzwisk zarówno wobec Ciebie jak i gucio222.

Gucio222 - niepotrzebne wtręty o tych mózgach. To zmniejsza target.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nusuth

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Thikim. Szwecja to dobry przykład jak poprzez zlaicyzowanie społeczeństwa pozbawia się go naturalnych mechanizmów obrony a następnie powoli wprowadza się prawo szariatu. Przypomina to czasy końca Imperium Rzymskiego gdzie Cezar żeni się z koniem, a w tym samym samym czasie hordy barbarzyńców przenikają do wewnątrz. W współczesnym wydaniu barbarzyńcy są już tutaj. Podobny mechanizm wiedzę we Francji jakkolwiek nie znam francuskiego i nie do końca czuję te przemiany które się tam dzieją. W Danii (język podobny do Szwedzkiego) myśli się o wprowadzeniu prawa wielożeństwa w związku z napływem facetów z wieloma już poślubionymi żonami. Mam wielu znajomych Polaków w Szwecji którzy mają sprany mózg tamtejszą propagandą i są bardziej poprawni niż budzący się z letargu Szwedzi. Mechanizm 2 minut nienawiści z "1984" orze niesamowicie świadomość.  Mamy tu lokalny przykład działania niemieckich mediów pod tytułem "czarni maniacy fanatycznej szowinistycznej gnozy". Sorki Thikim że zacytuję kolegę ale jest to piękny wzorzec działania tego mechanizmu. Próbuję zrozumieć cel władców tego świata http://theunhivedmind.com/wordpress3/is-george-soros-involved-in-the-european-refugee-crisis/. http://www.dailymail.co.uk/news/article-3536488/Europe-needs-spend-23billion-accept-500-000-migrants-year-face-EU-ripped-apart-refugee-crisis-warns-billionaire-financier-George-Soros.html    Kończąc wypowiedź ponieważ problem uchodźców nie jest do opisu na jednej stronie forum to zawsze uważałem iż wojna w Jugosławii była eksperymentem większej wojny w Europie (mam znajomych Serbów) . Jugosławia to była taka mała Europa - trzy alfabety, pięć języków i cztery religie połączone na siłę przez Tito (coś dzisiejsze EU). Wojna ta została sztucznie wywołana przez Amerykanów doprowadziła do wyniszczenia państw ale również do zarobienia niezłej kasy a następnie kontrolowanego zakończenia z "pomocą" zachodnich państw poprzez zadłużenie państw byłej Jugosławii. Teraz czas na większy eksperyment. Uchodźcy będą dobrym katalizatorem. Afd i NPD rozkręcają swoje siły na tej pożywce.

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty też go obraziłeś, ba kontynuujesz obrażanie.

Eee tam, pojechałem stylem jaki zaczął g.222.

" Jak wejdziesz między wrony, to musisz krakać jak i one", inaczej wystąpią kłopoty z komunikacją. :D

......….............

Thikim, nie ma gorszej cholery, niż fanatyk z brakami wiedzy zafiksowany na jednej opcji. Tak rodzą się problemy.:(

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gorszej cholery, niż fanatyk z brakami wiedzy zafiksowany na jednej opcji.

-  bardzo merytoryczne :) Żal :)

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

bardzo merytoryczne Żal
 

Niestety nie da się merytorycznie rozprawiać nad opiniami i interpretacjami. W ramach ćwiczenia spróbuj obalić tezę: 

 

Wojna ta została sztucznie wywołana przez Amerykanów
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eurostat prognozuje, że w roku 2080 różnica ta spadnie poniżej 1 miliona.

Hmm. Niezła ta prognoza :) Ja tak bezpiecznie zaprognozuje że w 2100 nie będzie Eurostatu :D ,no dobra. bezpieczniej napisać 2150 ;)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...