Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nowa niezwykła forma światła

Recommended Posts

Naukowcy z Trinity College Dublin odkryli nową formę światła. Może ona zmienić nasze rozumienie natury zjawiska światła.
Jedną z mierzalnych cech światła jest jego moment pędu. Dotychczas sądzono, że w wielu formach światła moment pędu jest wielokrotnością stałej Plancka. Tymczasem doktor Kyle Ballantine i profesorowie Paul Eastham oraz John Donegan odkryli nową formę światła, w której moment pędu każdego fotonu przyjmuje wartość połowy stałej Plancka.

Badamy, w jaki sposób można zmienić zachowanie światła i jak to wykorzystać. To niezwykle ekscytujące odkrycie, gdyż pokazuje, że nawet podstawowe właściwości światła, o których sądziliśmy, że są niezmienne, mogą zostać zmienione - mówi profesor Eastham. W swojej pracy naukowej zajmuję się nanofotoniką, czyli badaniem zachowania światła w skali nano. Promień światła charakteryzuje się kolorem lub długością fali oraz mniej znaną właściwością - momentem pędu. Moment pędu mierzy głównie ruch obrotowy obiektu. Promień światła, chociaż podróżuje po prostej, może też obracać się wokół własnej osi - stwierdza profesor Donegan. Nasze odkrycie będzie miało realny wpływ na badania nad naturą światła i znajdzie zastosowanie np. w bezpiecznej komunikacji optycznej - dodaje.

"Światło zawsze interesowało fizyków i było jednym z najlepiej rozumianych zjawisk. To odkrycie jest prawdziwym przełomem. Rzuca ono wyzwanie naszemu rozumieniu natury światła" - zauważa profesor Stefano Sanvito z CRANN Institute.
Ballantine, Eastham i Donegan przepuścili światło przez pusty cylinder, by uzyskać strukturę na kształt korkociągu. Analizując wynik eksperymentu doszli do wniosku, że moment pędu fotonu będzie wyrażony połową liczby całkowitej i zaprojektowali eksperyment, by to sprawdzić. Wykazał on, że moment pędu każdego fotonu wyniósł połowę stałej Plancka.

Fizycy od lat 80. ubiegłego wieku zastanawiali się, jak zachowują się cząstki poruszające się wyłącznie w dwóch wymiarach trójwymiarowej przestrzeni. Stwierdzili, że mielibyśmy wówczas do czynienia z wieloma niezwykłymi zjawiskami, w tym z cząstkami, których wartości kwantowe byłyby ułamkami. Teraz udowodniono to dla światła.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdy przepuścimy światło przez maszynkę do mięsa uzyskamy światło w postaci mielonego.

 

Natura światła załamuje się w odwrotnej reakcji.czyli gaśnięcia.Tak jak pożar Isaaka Newtona ><zgasił Albert Einstein.  Świat makro i mikro różni się tym że w punkcie przechodzenia z jednej skali do drugiej pewne jej wartości przybierają odwrotne znaczenie jak czas (upiorne działanie na odległość),,,,,czas ma znaczenie dla świadomości,nie dla informacji?w świecie kwantowym nie ma samoświadomości organizowania się informacji(świadome życie nie istnieje)istnieje tylko jeden cel ("podświadomy" :P) dla informacji próba organizacji<>z kolei w świecie makro nie ma w żadnym świadomym organizmie informacji o całości układu,to tylko wzajemne oddziaływanie pomiędzy skalami mikro i makro powoduje reakcje w jedną i w drugą stronę, czy to nazwiemy zapisywaniem się w kodzie DNA czy śmiercią samoświadomości danego organizmu makro to zawsze będzie wymiana informacji i doświadczenia pomiędzy ciałem i duszą :rolleyes: 

 

 

znacie określenie : W d*pie to mam? to znaczy że natura świadomości człowieka tak naprawdę nie jest w stanie pojąć całości informacji(ale w grupie siła)a o tym jak wynalazek zwany pieniądzem stał się firewallem dla informacji to już nie wspomnę.

 

Praca nad własną świadomością skłania mnie do stwierdzenia że to nie ja tu rządzę.to nie ja rządzę w świecie makro tylko ile informacji  potrafię zgromadzić.

 

Zrodzeni jesteśmy dzięki informacji ale zagęszczeni w jednym polu (każdy we własnym ciele)w codziennym zachowaniu bierzemy przykład z siły ,która nami rządzi....chcemy informacji (chcemy pieniędzy 99%-biedy1% ,świętego spokoju1%-wojny99%,)  budujemy ten świat na szczytach górskich wybitnych osobistości , a w dolinach tłoczą się hordy niedoinformowanych. Światłem nie kieruje żaden ład i porządek tylko zmieniające się warunki heliosferyczne...nie, notorystyczne..nie , kurrwwaa jak to było?!?!?!

Edited by ojciec detecktor
  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...