Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Rozpoczynają się targi Computex 2007

Rekomendowane odpowiedzi

W Taipei rozpoczynają się targi Computex – jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez w świecie IT. Potrwają one do 9 czerwca.

Na potrzeby imprezy zarezerwowano tereny wystawowe o powierzchni niemal 59 000 metrów kwadratowych. Pojawi się na nich niemal 3000 stoisk, w których zaprezentują się zarówno największe światowe koncerny, jak i małe, lokalne firmy. Zobaczymy na nich miejscowych gigantów, takich jak Gigabyte, VIA, Asus czy Foxconn. Nie zabraknie też Intela czy AMD.

Odwiedzający zobaczą najnowsze osiągnięcia techniczne w takich dziedzinach jak komunikacja, nośniki danych, systemy komputerowe, karty rozszerzeń, urządzenia optoelektroniczne, systemy audio i wideo, oprogramowanie, elektronika samochodowa, bezpieczeństwo, systemy wbudowane, karty pamięci i wiele innych.

Targi potrwają pięć dni, z czego cztery pierwsze będą otwarte jedynie dla wystawców, kupców i prasy. Dopiero piątego dnia na teren imprezy będzie mógł wejść każdy chętny i obejrzeć ofertę 1333 firm z Tajwanu i zagranicy.

Targi Computex rozpoczynają się po raz 27. W ubiegłym roku wzięło w nich udział 1326 wystawców i zawarto podczas nich umowy wartości 12,7 miliarda dolarów. W bieżącym roku organizatorzy przewidują, że wartość umów sięgnie 15 miliardów USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Microsoft ogłosił, że styczniowe targi CES 2012 (Consumer Electronic Show) będą ostatnimi, na których firma będzie obecna. Po raz ostatni też na otwarciu targów wystąpi prezes Microsoftu.
      Bill Gates przemawiał na każdej uroczystości otwarcia CES w latach 1994-2008. Podczas dwóch ostatnich targów występował Steve Ballmer. W poniedziałek wieczorem, 9 stycznia, prezes software’owego koncernu wystąpi po raz ostatni.
      Po przyszłym roku nie będziemy mieli ani własnego stoiska, ani przemówienia, ponieważ premiery naszych najważniejszych produktów odbywają się generalnie w innych niż styczniowe terminach - powiedział Frank Shaw, odpowiedzialny w Microsofcie za komunikację.
      Shaw dodał, że firma szuka nowych sposobów komunikacji z użytkownikami. Większą rolę mają odgrywać imprezy organizowane przez sam Microsoft, korporacyjna witryna, firmowe sklepy oraz media społecznościowe.
      Ezra Gottheil, analityk z Technology Business Research mówi, że decyzja Microsoftu to kolejna oznaka powolnego upadku targów technologicznych. Targi takie jak CES to bardzo trudna i kosztowna droga sprzedaży i chociaż jest do dobry sposób na nawiązywanie kontaktów przez małe firmy, wielkie koncerny technologiczne nie muszą prezentować swoich produktów w ten sposób.
      Gottheil widzi podobieństwa z decyzją Apple’a o rezygnacji z Macworld Conferencje & Expo. Microsoft nie kopiuje tutaj Apple’a, ale podobnie jak Apple mają taki rodzaj produktów i takie przesłanie do klientów, że chcą je przekazać w sposób bardziej głęboki, złożony - dodaje.
      Przedstawiciele Consumer Electronics Association, organizatora CES, odmówili odpowiedzi na pytanie, jak nieobecność Microsoftu może wpłynąć na przyszłość targów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Chińscy cukiernicy stworzyli czekoladową 10-metrową replikę Wielkiego Muru. Cegły wykonano z ciemnej czekolady i połączono je w całość za pomocą białej wersji wynalazku Azteków.
      Budowla stanowi jedną z atrakcji wystawy/targów World Chocolate Wonderland, których otwarcie nastąpi jeszcze w styczniu. Wang Qilu, jeden z mężczyzn pracujących przy murze, wyjawił, że najtrudniej było zrekonstruować zburzony fragment konstrukcji. Wszystkie elementy musiały do siebie pasować, a czasem kąt ich ustawienia był naprawdę duży. Podkreślił, że musiał się również upewnić, że pieczołowicie odtworzona budowla zwyczajnie się nie rozpłynie.
      Podczas prac nad eksponatami zużyto 80 ton czekolady. Oprócz Wielkiego Muru, powstała miniarmia terakotowa, złożona z 560 żołnierzy. Ustawiono ją na posłaniu z czekoladowych płatków.
      Przedsięwzięcie ma spopularyzować czekoladę w Państwie Środka. Jak tłumaczy Tina Zheng, główna menedżerka targów, nie ma ona tutaj tak długiej tradycji jak na Zachodzie. W Chinach jest specjałem dawanym szczególnie dzieciom.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Według uczestników międzynarodowych targów biżuterii w Vicenzie, gdzie rodzą się i wychodzą na jaw nowe trendy, żółte złoto będzie najmodniejszym metalem tego lata. Żółte złoto będzie miało swój wielki come back, po tym jak na długi czas zostało zdetronizowane przez białe złoto i platynę.
      Tu chodzi o dotyk. Żółte złoto przesyła ciepło. Białe złoto jest chłodniejsze, bardziej anonimowe — wyjaśnia Paladino Orlandini, włoski projektant ekskluzywnej biżuterii.
      Coraz modniejsze stają się niemal starożytne w stylu i ciężkie ozdoby, których twórców zainspirowała sztuka Greków, Rzymian, mitologia etruska oraz znaleziska archeologiczne. Na popularności zyskuje także różowe złoto. Taka à la bizantyjska biżuteria spodobała się Rosjanom. Obecnie wydaje się, że trafiła w gusta także zachodnich klientów, którym odpowiada jej przeładowanie szlachetnymi kamieniami.
      Projektanci podkreślają, że często różowe złoto łączy się też z unowocześnionymi z wyglądu perłami i diamentami. Jubilerzy z Indii chcą podobno "zdemokratyzować" diamenty. Zależy im na tym, by mogli je nabyć nie tylko najbardziej zamożni klienci.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...