Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Google'owi grozi rekordowa grzywna

Rekomendowane odpowiedzi

Google'owi grozi rekordowo wysoka grzywna nałożona przez Komisję Europejską. Jak donosi The Sunday Telegraph, europejscy urzędnicy chcą nałożyć na koncern karę w wysokości około 3 miliardów euro. KE oskarża Google'a, że promuje w wyszukiwarce swoje internetowe sklepy kosztem konkurencji. Sprawa ciągnie się od końca 2010 roku, a koncern próbował już raz dojść do porozumienia z KE.

Jak dowiedzieli się brytyjscy dziennikarze, decyzja o nałożeniu grzywny ma zostać ogłoszona już w przyszłym miesiącu, jednak oficjalne dokumenty nie zostały jeszcze przygotowane. W ramach nałożonej kary Google dostanie zakaz takiego manipulowania wynikami wyszukiwania, by preferowały one własne usługi Google'a.

Ani Google, ani KE nie skomentowały powyższych doniesień.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google przekracza wszelką monopolistyczną nieprzyzwoitość! Usługa wyszukiwarki powinna być publiczna, a w niej na zasadzie konkurencji technologicznej powinni brać udział różne firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hm, a tak nie jest? Każdy może zrobić własną wyszukiwarkę i konkurować z wielkim G.  ;) Tylko jedynie taki "drobiazg", że trzeba by wymyślić konkurencyjny, czy nawet lepszy algorytm niż googleowski. A to jest bardzo trudne, bo pomysł S. Brina i L. Page'a był IMHO jednym z najlepszych historii informatyki - zamiast wymyślać sztuczną inteligencję, zrobili program wykorzystujący ludzką (internautów).

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Tylko jedynie taki "drobiazg", że trzeba by wymyślić konkurencyjny, czy nawet lepszy algorytm niż googleowski

Rzekłeś. Próbowałem używać binga - i to żeby było łatwiej - do wyszukiwań w obszarach microsoftowych typu  msdn. Całkowita porażka. Jestem pewien, że Altavista lepiej sobie radziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzeba by wymyślić konkurencyjny, czy nawet lepszy algorytm niż googleowski

Na dzień dzisiejszy korzystając z np. Bing, szybciej znajduję to czego szukam, właśnie przez reklamy google znajdujące się na "dwóch pierwszych stronach" wyszukiwania :) Mogą mieć najlepszy algorytm we wszechświecie, ale w końcu ludzie się wkurzą na te ich pierwszoplanowe reklamy i zmienią wyszukiwarkę.

Duckduckgo też daje b.dobre wyniki wyszukiwania. Np. wpisując 'piec na pellet wymiary" w google otrzymuję 3 obrazki z pieców ceneo..., poniżej jakieś reklamy i dopiero wyniki wyszukiwania, a w duckduckgo od razu po otwarciu 3 pierwszych linków mam to czego szukałem. No i w google trzeba uważać, żeby przypadkiem nie kliknąć w bezwartościowe reklamy, co jest trochę irytujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google przekracza wszelką monopolistyczną nieprzyzwoitość! Usługa wyszukiwarki powinna być publiczna, a w niej na zasadzie konkurencji technologicznej powinni brać udział różne firmy.

Google stworzył wyszukiwarkę, więc będzie ona działała tak, jak Google sobie tego zażyczy. Ludzie tacy jak Ty(i często niestety rządy) przekraczają wszelką nieprzyzwoitość zachowując się, jakby mieli większe prawo do tej wyszukiwarki niż Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na dzień dzisiejszy korzystając z np. Bing, szybciej znajduję to czego szukam,

[.....]

Duckduckgo też daje b.dobre wyniki wyszukiwania.

 

 

W moim przypadku bing, według dzisiejszego stanu, nie daje satysfakcji. 

Zgadzam się co do Duckduckgo. Jest na tyle dobra, że jest u mnie domyślną wyszukiwarką, ale zdarza się że się przepraszam z googlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy korzystałem z Duckduckgo i też byłem zadowolony. Może rzeczywiście przestawię sobie wyszukiwarkę domyślną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Może rzeczywiście przestawię sobie wyszukiwarkę domyślną?

Ważne, żeby decyzja nie była podyktowana ani globalną reklamą, ani dobrym słowem forumowiczów. Po prostu przetestuj kilka wyszukiwarek po 1-2 tygodnie i wybierz. :) (uwaga na MOC mamiących PRZYZWYCZAJEŃ!)

Ja jakoś rok temu sobie "uświadomiłem", że nie tylko jest google na tym świecie... a "największa" firma wcale nie musi być najlepsza.

Edytowane przez Superman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tylko jedynie taki "drobiazg", że trzeba by wymyślić konkurencyjny, czy nawet lepszy algorytm niż googleowski

Obawiam się że takiej wyszukiwarki nie postawisz na Raspberry Pi.

Algorytm nie ma już większego znaczenia. Miał znaczenie kiedy algorytmy były słabe.

To tak jakbyś szukał brunetki 1,80 a dostał brunetkę 1,79. Dalej będziesz szukał?

Dopóki algorytmy były słabe, to można było jednym pomysłem wyprzedzić znacznie przeciwników. Ale teraz algorytmy są silne i użytkownik naprawdę nie zauważy że:

:D (pomijając reklamy):

w google najlepszy wynik jest na 1 miejscu

a u Ciebie na 0,97 miejscu :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...