Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Niszczyciel jak łódź rybacka

Recommended Posts

Najnowszy amerykański okręt wojenny, niszczyciel klasy Zumwalt, ma niezwykle mały profil radarowy. Zastosowane technologie stealth powodują, że okręt o długości 186 metrów wygląda na radarze jak jednostka długości 12-15 metrów. To, co może być niezwykle przydatne w czasie konfliktu sprawi jednak kłopoty podczas nawigowania po przyjaznych wodach. Marynarze z innych jednostek będą widzieli na radarze obiekt wielkości łodzi rybackiej. Nie będą spodziewali się spotkania z okrętem wojennym, a to rodzi ryzyko kolizji.

Niszczyciele Zumwalt mają zastąpić obecnie wykorzystywane jednostki klasy Arleigh Burke, od których są dłuższe o 30 metrów. Przedstawiciele US Navy sądzą, że niszczyciele Zumwalt będą miały jeszcze mniejszy profil radarowy, gdy z niedawno zwodowanej jednostki zostanie usunięty sprzęt używany podczas testów.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

W projekcie ustawy budżetu Państwa Polskiego na 2016 zaplanowano: 

 

Deficyt budżetowy: 54 620 000 000 zł (słownie: pięćdziesiąt cztery miliardy sześćset dwadzieścia milionów złotych straty)

 

To mniej więcej tyle, ile kosztuje ten jeden okręt ze swoim utrzymaniem.

 

 

 

Źródło: http://www.zelaznalogika.net/budzet-polski-2016-czyli-co-szosta-zlotowka-bez-pokrycia-we-wplywach-oraz-ile-doplacamy-do-unii-europejskiej/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety to się tylko tak fajnie mówi, że równoważymy i kupimy sobie taki niszczyciel. To tak w żadnym razie nie działa. Zresztą to co napisałeś powinno uzmysłowić ile kosztuje utrzymanie JEDNEGO takiego stateczku. Absurd. ;)

 

PS. Amerykanie utrzymywać będą takie 3, z czego na jednym będzie słynny „railgun” (w planach pierwotnie były 32, ale nawet oni nie są w stanie tyle wydać).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...