Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Złożony kod zagraża Androidowi

Recommended Posts

Przedstawiciele firmy Kaspersky ostrzegają, że nowy trojan atakujący Androida jest równie złożony, co złośliwy kod działający na platformie Windows. Zagrożonych jest około 60% urządzeń z Androidem.

Kaspersky informuje, że trojan został stworzony przez profesjonalistów, atakuje Androida 4.4.4 i wersje wcześniejsze oraz daje napastnikowi możliwość zwiększenia swoich uprawnień. Triada jest równie złożony co szkodliwy kod na Windows. Oznacza to, że ewolucja złośliwego oprogramowania na Androida przekroczyła Rubikon. Dotychczas większość trojanów na Androida była dość prymitywna. Tutaj mamy do czynienia z zupełnie nowym poziomem technicznej złożoności - stwierdzają przedstawiciele przedsiębiorstwa.

Zagrożeni są przede wszystkim ci użytkownicy Androida, którzy pobierają aplikacje z niezaufanych źródeł. Czasem jednak złośliwy kod może trafić też do oficjalnego sklepu. Cechą wyróżniającą ten szkodliwy kod jest używanie przezeń Zygote, demona, który uruchamia aplikacje. To pierwszy złośliwy kod korzystający z tej techniki. Dotychczas z Zygote korzystał jeden prototypowy trojan. Obecny szkodliwy kod używa bardzo zaawansowanych technik ukrywania się. Po dostaniu się do urządzenia użytkownika Triada implementuje się w niemal każdym uruchomionym procesie i działa w pamięci ulotnej. Jest przez to niemal niewykrywalna dla oprogramowania antywirusowego - czytamy w oświadczeniu firmy. Trojan nie tylko infekuje poszczególne procesy, ale uruchamia też własne, które ukrywa przed użytkownikiem i oprogramowaniem. Przez to jest niezwykle trudny do wykrycia i usunięcia.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...