Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Idealna lokalizacja

Recommended Posts

Jeśli dozownik ze środkiem do odkażania na bazie alkoholu umieści się na środku korytarza na wprost wejścia do szpitala, jego wykorzystanie przez odwiedzających wzrasta aż o 528%.

Naukowcy z Clemson University i Greenville Health System przeprowadzili 3-tygodniowe badanie obserwacyjne w Greenville Memorial Hospital. Objęło ono ponad 6600 odwiedzających. Okazało się, że wykorzystanie środka odkażającego było 5,28-krotnie wyższe, gdy zamiast przy recepcji lub z boku korytarza dozownik umieszczono na wprost wejścia.

Amerykanie stwierdzili także, że dzieci i młodzi dorośli sięgali po środek odkażający na bazie alkoholu niemal 50% częściej niż starsi dorośli. W porównaniu do ludzi przychodzących w pojedynkę, grupy także częściej korzystały ze środka (prawie o 40%).

Przy oryginalnym ustawieniu nikt nie korzystał z dozownika, postanowiono więc przetestować 3 inne lokalizacje (stąd 3-tygodniowy czas trwania studium): 1) w drzwiach obrotowych, 2) między głównymi drzwiami obrotowymi i bocznym wejściem na korytarz i 3) naprzeciw recepcji. Ludzi obserwowano w szczytach odwiedzin, czyli między 10 a 11.30 i między 16 a 17.30, w 3 dniach każdego tygodnia.

Odwiedzający stanowią dodatkowy czynnik, za pośrednictwem którego szerzą się choroby szpitalne, dlatego higiena dłoni to okazja do dalszej poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Studium sugeruje wiele kierunków przyszłych badań, m.in. ocenę wpływu dynamiki grupy i presji społecznej na wykorzystanie środków odkażających przez odwiedzających [...] - podkreślają autorzy artykułu z American Journal of Infection Control.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba wymyślić jeszcze coś, co zainteresuje lekarzy i pielęgniarki tymi zasobnikami. Może takie jaskrawe opakowanka z JPII albo scenami porno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można też dozownik zamknąć w sejfie i zrobić badania że jego użycie spada prawie do zera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki bezsens!

 

jego wykorzystanie przez odwiedzających wzrasta aż o 528%. ...3-tygodniowe badanie...Objęło ono ponad 6600 odwiedzających. Okazało się, że wykorzystanie środka odkażającego było 5,28-krotnie wyższe

 

I po przeczytaniu dalej nie wiem czy początkowo korzystała tylko jedna osoba, a następnie już "AŻ" 6 osób? Czy może korzystały 2 osoby, a po modyfikacjach już 12 osób? - tu i tu mamy wzrost o 500%. No właśnie... "o 528%" to nie to samo co "5,28-krotność"

Mam czas to wytłumaczę na prostym przykładzie :) - założenie: miasto posiada 100 tysięcy szczęśliwych istot :)

Jeśli mówimy np. o wzroście liczby ludności i piszemy, że od początku roku do dnia dzisiejszego liczba ludności wzrosła o 280%, to teraz w mieście znajduje się 380 tysięcy ludzi (100 tysięcy + 280 tysięcy) , to oznacza, że liczba ludności jest 3,8-krotnie wyższa (3,8x100 tysięcy=380 tysięcy).

TA DA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I po przeczytaniu dalej nie wiem czy początkowo korzystała tylko jedna osoba, a następnie już "AŻ" 6 osób?

Masz rację. Z tej notki tego się nie dowiesz. Ale np mi wystarczy, że tak prozaiczne przestawienie dozownika zmienia 5,28x podejście ludzi do higieny.

Natomiast wartość bezwzględna, jak najbardziej, potrzebna obsłudze dozownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...