Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Coraz gorsza sprzedaż Lumii

Recommended Posts

Regularnie spada sprzedaż telefonów z systemami operacyjnymi z rodziny Windows. Jeszcze w 2014 roku Microsoft sprzedał 10,5 milionów telefonów Lumia. W ubiegłym roku klienci kupili tylko 4,5 miliona tych urządzeń.

Dotychczas nabywców znalazło nieco ponad 100 milionów Lumii. To kilkadziesiąt razy mniej niż telefonów z systemami Android czy iOS. W najbliższym czasie sytuacja telefonów Microsoftu nie ulegnie poprawie, tym bardziej, że w bieżącym roku ma zadebiutować mniej nowych modeli Lumii niż wcześniej.

Sprzedaż mogłaby się zwiększyć, jeśli jakiś duży producent telefonów wprowadziłby do swojej oferty liczne atrakcyjne modele w Windows. Biorąc jednak pod uwagę niewielką bazę klientów, jest mało prawdopodobne, by któryś z rynkowych gigantów zechciał zaryzykować. Tym bardziej, że liczba aplikacji dla smartfonów z Windows wciąż pozostaje znacząco mniejsza niż dla smartfonów z Androidem i urządzeń Apple'a. Coraz mniej developerów angażuje się z pisanie aplikacji dla Windows.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, oni chyba sami sobie przyprawili gębę, skoro nawet wśród laików panuje przeświadczenie, że te prostokątne systemy to potrafią tylko szpiegować i kasować pliki użytkownika. Mi osobiście wrąbało źródła niektórych starych programów, ale ich kopie zostały na miejscu (inne rozszerzenie pliku, ta sama zawartość - znaczy się wywalali po rozszerzeniu. bardzo profesjonalnie). Od tamtej pory wszystkie ważne rzeczy trzymam na partycjach niewidocznych dla windowsa (ext, btrfs), który zresztą i tak prawie nie jest włączany. Znam laików, którym zupełnie nie przeszkadzało przejście z windowsa na ubunciaka, bo komputery przestały się tak zatykać, a do bardziej skomplikowanych spraw i tak wołali znajomych komputerowców, więc wielkiej różnicy nie ma.

 

Skoro nawet użytkownicy niby całkowicie uzależnieni od Windows uciekają od tego jak od zarazy, to jak oni chcą tym systemem zachęcić kogokolwiek przyzwyczajonego do ios/droida?

 

I to wszystko to tylko obserwacja tego co się dzieje lokalnie wśród znajomych. A na stronce dla twardzieli to już całkiem jadą po bandzie: http://www.gnu.org/proprietary/malware-microsoft.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...