Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Masowe zwolnienia na... uniwersytecie

Rekomendowane odpowiedzi

Masowe zwolnienia zwykle kojarzą się z dużymi prywatnymi przedsiębiorstwami. Tym razem jednak zwolnienie 980 pracowników zapowiada... Uniwersytet w Helsinkach. Instytucja, która od lat znajduje się wśród 100 najlepszych uczelni wyższych na świecie, będzie redukowała zatrudnienie w związku ze zmniejszeniem dotacji budżetowej. Z obliczeń dokonanych przez sam uniwersytet wynika, że do końca kadencji obecnego rządu uczelnia musi wydawać nawet 106 milionów euro rocznie mniej niż dotychczas.

Fiński Związek Zawodowy Uniwersyteckich Profesorów, Badaczy i Wykładowców krytykuje decyzję władz Uniwersytetu twierdząc, że cięcia są zbyt radykalne. Trzeba jednak pamiętać, że koszty osobowe stanowią aż 2/3 wszystkich wydatków uczelni.
Uniwersytet ocenia, że jeszcze tej wiosny zwolni 570 osób, w tym 75 wykładowców i badaczy. Do roku 2020 pracę straci 210 osób zatrudnionych na umowach czasowych, a w grupie tej znajdzie się 160 naukowców i wykładowców. Z kolei do przyszłego roku na emerytury odejdzie 200 pracowników (w tym 60 wykładowców i badaczy) i nie zostaną oni zastąpieni nikim innym.

Obecnie uczelnia zatrudnia około 8000 osób. Studiuje zaś na niej 35 000 osób.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zwolni 570 osób, w tym 75 wykładowców i badaczy."

Czyli na bruk wyleci prawie 500 pracowników technicznych, którzy nauki jako takiej nie robią. Jakżeby się takie cięcia na polskich uczelniach przydały...

"do przyszłego roku na emerytury odejdzie 200 pracowników (w tym 60 wykładowców i badaczy)"

a takie czystki przydałyby się chyba jeszcze bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli na bruk wyleci prawie 500 pracowników technicznych, którzy nauki jako takiej nie robią. Jakżeby się takie cięcia na polskich uczelniach przydały...

Czyli co? Wszystko robimy studentami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outsourcing - uczyć też mogą przecież firmy z zewnątrz :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Outsourcing - uczyć też mogą przecież firmy z zewnątrz

My thoughts exactly. Jednak outsourcing to wykorzystywanie dzieci i więźniów a Skandynawowie są bardzo na to uczuleni. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Świat poprosi mnie o zaprezentowanie IDEALNEGO SERCA BUDŻETU PAŃSTWA. Wtedy poproszę o zastąpienie mnie np. mgr Marka P., który jest ekonomistą. ISBP jest najlepszym na świecie systemem podatkowym, emerytalnym, rentowym i zasiłkowym. Zespół najwiekszych geniuszy świata, wsparty najpotężniejszymi komputerami nie stworzy lepszego cacka ekonomicznego ode mnie. Taka jest prawda. To dla ISBP moje dzieło: SEVERAL TREASURES OF THE QUEEN OF MATHEMATICS liczy siedem punktów, w tym - dowód hipotezy Goldbacha.

Edytowane przez wilk
Proszę nie cytować całego artykułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląda na to, że Świat poprosi mnie o zaprezentowanie IDEALNEGO SERCA BUDŻETU PAŃSTWA

Niewykluczone że znasz najlepszy system na świecie. Nie łudź się że jest komukolwiek potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone że znasz najlepszy system na świecie. Nie łudź się że jest komukolwiek potrzebny.

Wiem, że ISBP nikogo nie interesuje i nie zainteresuje. Twoja odpowiedź przypomina mi, jak piękne jest życie z dala od obłoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...