Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Procedura in vitro z naturalnym zapłodnieniem

Recommended Posts

Klinika leczenia niepłodności Complete Fertility z Southampton proponuje pacjentom nową technikę zapłodnienia in vitro (IVF), która pozwala na zapłodnienie w macicy, a nie w szalce Petriego i tym samym skraca czas przebywania zarodka poza organizmem matki.

Jedno podejście w ramach metody z AneVivo kosztuje 700 funtów. AneVivo to kapsułka z jajem i plemnikami, którą umieszcza się w macicy. Została ona zaaprobowana przez Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA), która nie znalazła dowodów na nieskuteczność bądź szkodliwość urządzenia.

Na tym etapie proponujemy procedurę [wyłącznie] klientom prywatnym - podkreśla prof. Nick Macklon, dodając, że międzynarodowe testy na ok. 250 kobietach pokazały, że metoda zapewnia podobny odsetek ciąż, co konwencjonalne IVF.

Celem jest zmaksymalizowanie czasu spędzanego w ciele, a nie w laboratorium, zwłaszcza że chodzi o wrażliwy okres ludzkiego rozwoju, gdy geny są włączane i wyłączane.

Choć samo zapłodnienie zachodzi w ciele kobiety, zarodek i tak jest wydobywany do zbadania. Później następuje reimplantacja.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...