Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

W Idaho zastrzelono kuguara z zębami na czole

Recommended Posts

Pod koniec grudnia w Idaho zabito młodego samca kuguara (Puma concolor) z wyrastającymi z lewej strony czoła w pełni ukształtowanymi zębami i miniaturowymi wibryssami. Specjaliści z Departamentu Rybołówstwa i Łowiectwa Idaho podejrzewają, że mogą to być pozostałości bliźnięcia syjamskiego, które zostało wchłonięte przez brata w życiu płodowym albo potworniak. Przyznają, że nigdy wcześniej nie zetknęli się z taką deformacją.

Trzydziestego grudnia ubiegłego roku kuguar zaatakował psa na jednej z farm w rejonie Weston. Kot uciekł, ale wytropiono go na postawie śladów prowadzących przez inne obejścia na wzgórza. Drapieżnik został zastrzelony w dniu ataku. Zgodnie z prawem farmer zgłosił to Departamentowi Łowiectwa. Urzędnik potwierdził, że myśliwy miał ważne pozwolenie, odnotował też dane nt. miejsca i metody uboju oraz samego zwierzęcia (wyrwał m.in. ząb do oceny wieku).

 

 


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też bym obstawiał na nowotwór. Co jakiś czas powstają potworniaki z zębami, a to że z włosami to praktycznie norma:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na potworniaka to wydaje się nieco zbyt precyzyjnie wykształcony. Myślę, że to jednak jakaś wada rozwojowa, nieudany podział na bliźniaki jednojajowe czy coś w tym rodzaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wada rozwojowa, możliwie spowodowana zanieczyszczeniem środowiska... może metale ciezkie? Raczej nie wydaje mi sie żeby nowotwór wykształcał jakieś funkcjonalne cześci ciała, jak np. kły ;) To moga być bliźniaki, ale jeśli tylko ta cześć zwierzęcia jest zdeformowana, to raczej bedzie mutacja na poziomie kopiowania informacji genetycznej w regionie wykształcenia tej cześci ciała. Dlatego obstawiam metale cięzkie znane z powodowania zmian w płodzie, kwasy lub zasady albo inne regionalne świnstwa made in USA. Kto go tam wie, jakież paskudztwa tam się jeszcze dostają do środowiska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...