Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Jak masywna może być czarna dziura?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... próbuję to rozgryźć, wygląda jednak na trochę twardsze od moich zębów, przynajmniej w pierwszym podejściu, później może pójdzie jak z dobrze rozmemłamym "toffi" ;) Na razie jednak nie widzę wystarczająco silnego związku, a dokładniej możliwości połączenia nimi tych dwóch sprzecznych symetrii. 

 

Zabawkę zostawiłem w spokoju (mam dużo różnych :D), ale coś tam w tle jeszcze się kitwasi. Ciekawe czy twór taki jak liczba (oś, przestrzeń) wirtualna mógłby mieć sens czysto matematyczny. Tutaj była zabawa na pograniczu fizyki, czyli włączenie pojęć takich jak superpozycja (chociaż bywa to używane w matematyce) i obiekty wirtualne, w dodatku realnie oddziałujące, nie było przestępstwem (no może jakimś drobnym wykroczeniem :D), ale... - i to już może zahaczać o granice przestępstwa (chyba że zostało już dokonane) - w czystej matmie też chyba mogłoby dać ciekawe efekty. Cholera wie. Ok., wracam do paragrafów, muszę papiór dokończyć :)

 

Edycja:

 

Chociaż... to może raczej superpozycja, w dodatku wszystkich możliwych obiektów wirtualnych, jest w sumie podstawą matematyki. A fizyka sobie te pojęcia tylko wypożyczyła. Bo czym właściwie jest "0"? ;):D

Edytowane przez ex nihilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie wypada, ale mimo wszystko zadam pytanie: Czy czarne dziury syngularne istnieją? Jeśli grawitacja, to wyłącznie przyciąganie, to dlaczego materia nie zapada się w sobie? Wiem, możecie mi tu gderać o zakazie Pauliego i innych mądrościach. OTW w skali Plancka zawodzi. Zatem rzeczywistość może być zupełnie inna. 

A co do ograniczeń, to największą czarną dziurą jest Wszechświat pomimo, ze nie może mieć osobliwości, bo to przeczyłoby zasadzie kosmologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Czy czarne dziury syngularne istnieją?

Jako obiekty OTW tak, a w Rzeczywistości - któż to wie?

 

 

 

Jeśli grawitacja, to wyłącznie przyciąganie, to dlaczego materia nie zapada się w sobie?

W rzeczywistości oprócz grawitacji występują też inne oddziaływania.

 

 

 

Zatem rzeczywistość może być zupełnie inna.

Tak. Może.

 

 

 

Wszechświat pomimo, ze nie może mieć osobliwości, bo to przeczyłoby zasadzie kosmologicznej

Faktycznie, dosyć trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek świadomość ściśniętą w osobliwość. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...