Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Mozilla rezygnuje ze smartfonów z Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Mozilla oznajmiła, że kończy prace nad rozwojem i zaprzestaje sprzedaży smartfonów w systemem Firefox OS. Samego systemu jednak nie porzuca. Organizacja ma zamiar eksprymentować z użyciem go na innych urządzeniach oraz w sieciach Internet of Things. Takie informacje przekazano podczas zorganizowanego w przez Mozillę w Orlando spotkania dla deweloperów.

Jesteśmy dumni z korzyści, jakie Firefox OS przynosi platformom sieciowym i będziemy kontynuować eksperymenty nad jego użyciem na różnych urządzeniach. Wszystko co stworzymy będzie projektem opensource'owym, zorientowanym na użytkownika, a zbudowane przez nas narzędzia przyczynią się do rozwoju ekosystemu - oświadczył Ari Jaaksi, wiceprezes odpowiedzialny za dział Connected Devices.

Firefox OS został po raz pierwszy zaprezentowany w 2013 roku. W celu odróżnienia go od Androida oraz iOS-a Mozilla od początku pozycjonowała swój systemy jako platformę przede wszystkim dla platform zorientowanych na sieć. nigdy jednak nie udało się szerzej zainteresować konsumentów tym systemem i wykorzystującymi go urządzeniami.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera Turbo + CfossSpeed i Xfire i Steam i Xbox Live i Nintendo Wii U najlepsze!

 

Jestem genetycznym ateistą! Katolikiem to ja nigdy nie byłem! Moje PSN ID to: dead_brain-666 a telefon do mnie to +48732417070

 

Żandarmeria wojskowa żołnierzy ściga! Sąd najwyższy zawsze wszystko rozstrzygnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozilla wydaje się rezygnować ze wszystkiego po pewnym czasie, jednocześnie podejmując się kolejnych śmiałych i nie do końca przemyślanych inicjatyw. Wygląda tak, jakby dostawali tę kasę od sponsorów i na każdej naradzie chcieli rozpocząć koniecznie coś nowego, by spożytkować zasoby, jednocześnie usuwając w kąt to, co dobre, by po pewnym czasie mieć argument, że nikt nie używa tego. To, że Firefox OS nie odniesie spektakularnego udziału było dość oczywistą sprawą. Niemniej życzę im sukcesów na polu innych urządzeń, choć chyba pozostają im tylko m.in. telewizory, centra multimedialne czy nawigacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...