Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Mozilla rezygnuje ze smartfonów z Firefox OS

Recommended Posts

Mozilla oznajmiła, że kończy prace nad rozwojem i zaprzestaje sprzedaży smartfonów w systemem Firefox OS. Samego systemu jednak nie porzuca. Organizacja ma zamiar eksprymentować z użyciem go na innych urządzeniach oraz w sieciach Internet of Things. Takie informacje przekazano podczas zorganizowanego w przez Mozillę w Orlando spotkania dla deweloperów.

Jesteśmy dumni z korzyści, jakie Firefox OS przynosi platformom sieciowym i będziemy kontynuować eksperymenty nad jego użyciem na różnych urządzeniach. Wszystko co stworzymy będzie projektem opensource'owym, zorientowanym na użytkownika, a zbudowane przez nas narzędzia przyczynią się do rozwoju ekosystemu - oświadczył Ari Jaaksi, wiceprezes odpowiedzialny za dział Connected Devices.

Firefox OS został po raz pierwszy zaprezentowany w 2013 roku. W celu odróżnienia go od Androida oraz iOS-a Mozilla od początku pozycjonowała swój systemy jako platformę przede wszystkim dla platform zorientowanych na sieć. nigdy jednak nie udało się szerzej zainteresować konsumentów tym systemem i wykorzystującymi go urządzeniami.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera Turbo + CfossSpeed i Xfire i Steam i Xbox Live i Nintendo Wii U najlepsze!

 

Jestem genetycznym ateistą! Katolikiem to ja nigdy nie byłem! Moje PSN ID to: dead_brain-666 a telefon do mnie to +48732417070

 

Żandarmeria wojskowa żołnierzy ściga! Sąd najwyższy zawsze wszystko rozstrzygnie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozilla wydaje się rezygnować ze wszystkiego po pewnym czasie, jednocześnie podejmując się kolejnych śmiałych i nie do końca przemyślanych inicjatyw. Wygląda tak, jakby dostawali tę kasę od sponsorów i na każdej naradzie chcieli rozpocząć koniecznie coś nowego, by spożytkować zasoby, jednocześnie usuwając w kąt to, co dobre, by po pewnym czasie mieć argument, że nikt nie używa tego. To, że Firefox OS nie odniesie spektakularnego udziału było dość oczywistą sprawą. Niemniej życzę im sukcesów na polu innych urządzeń, choć chyba pozostają im tylko m.in. telewizory, centra multimedialne czy nawigacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...