Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Trampki a la kameleon

Recommended Posts

Trampki ShiftWear nowojorskiego projektanta Davida Coelho to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany i połączenie mody z elektronicznymi gadżetami. Ich wygląd można bowiem zmieniać za pomocą aplikacji na smartfony czy tablety. A wszystko za sprawą wbudowanych w cholewkę giętkich wyświetlaczy e-Ink.

Przy wykorzystywaniu wyłącznie statycznych obrazów żywotność wbudowanej baterii szacuje się na 30 dni.

Buty z 3 długościami cholewki do wyboru mają być wodoodporne, ale można je będzie prać w pralce. Twórca wspomina też o pokryciu podeszwy kewlarem. Giętka elektronika butów będzie się ładować przy każdym kroku [piezoelektrycznie].

Aplikację obsługują urządzenia z iOS-em, Androidem i Windows. Możesz tworzyć własne projekty i dzielić się nimi z przyjaciółmi albo sprzedawać. To oprogramowanie do projektowania, rynek i sieć społeczna, wszystko w jednym.

Z oczywistych względów start-up nie chce ujawniać, jak dokładnie działają trampki. Wiadomo tylko, że wykorzystana technologia istnieje od lat. Obecnie trwa zbiórka funduszy na witrynie Indiegogo. Choć do końca pozostało jeszcze kilkanaście dni, Coelho i inni uzyskali już 530% z zakładanych 25 tys. dol. Wspierając przedsięwzięcie, za kwotę od 150 do 1000 dol. można stać się właścicielem własnej pary butów. Najtańszy jest model L1 Classic.

 

 


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...