Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft pracuje nad smartfonem Surface?

Recommended Posts

Anonimowe źródła w Microsofcie informują, że koncern z Redmond pracuje nad własnym smartfonem o nazwie Surface. W przeciwieństwie do przejętej od Nokii Lumii ma on być od początku do końca własnym projektem Microsoftu. O urządzeniu niewiele wiadomo, poza tym, że ma zadebiutować w drugiej połowie 2016 roku.

Prawdopodobnie smartfon będzie korzystał z procesorów Intela, co oznacza, że bez problemu będą działały na nim aplikacje dla Windows. Będzie to szczególnie przydatne jeśli będziemy używali adaptera Continuum. Dzięki niemu smartfon będzie pełnił rolę peceta, gdyż adapter pozwoli na podłączenie doń monitora, myszy i klawiatury. Ponadto jeśli urządzenie rzeczywiście będzie obsługiwało aplikacje Win32, to programiści i firmy tworzący oprogramowanie dla Windows nie powinni mieć najmniejszych kłopotów z pisaniem aplikacji dla smartfona. Użytkownicy telefonu powinni mieć dostęp do wszystkich lub niemal wszystkich programów stworzonych dla Windows 10.

Niewykluczone, że smartfon Surface zadebiutuje mniej więcej w tym samym czasie, w którym pojawi się drugi duży zestaw poprawek dla Windows 10 nazwany roboczo Redstone. Jest on zapowiadany na lato przyszłego roku.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...