Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Chipsety Bearlake obsłużą DDR3

Recommended Posts

Z najnowszych doniesień wynika, że przyszłe chipsety Intela z rodziny Bearlake mają obsługiwać układy pamięci DDR3. Jedną z najważniejszych zastosowanych zmian będzie 8-bitowe pobieraniez wyprzedzeniem, zamiast, wykorzystywanego przez obecnie dostępnechipsety pobierania 4-bitowego.Wiadomo też, że chipsety te będą współpracowały z procesorami Core, takimi jak Kentsfield i Wolfdale oraz obsłużą magistralę systemową taktowaną zegarem o częstotliwości 1333 MHz.

Seria Bearlake będzie występowała w trzech odmianach oznaczonych literami P, Q oraz G. Drugim elementem chipsetu będzie mostek południowy z rodziny ICH9, czyli ICH9, ICH9R, ICHDO & ICHDH.

Ci, którzy z niecierpliwością czekają na nowy rodzaj pamięci RAM nie powinni jednak oczekiwać jego szybkiego debiutu. Niedawno Richard Malinowski z Intela poinformował, że pierwsze chipsety Intela obsługujące DDR3 trafią na rynek dopiero w połowie 2007 roku. Decyzja taka podyktowana jest faktem, że dopiero teraz układy DDR2 zaczynają na dobre wypierać kości DDR. Ponadto Intel przekonany jest, że rynek nie jest jeszcze gotowy na nowy rodzaj pamięci RAM.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...