Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Dell przejmuje EMC

Recommended Posts

Dell i EMC podpisały umowę, która przewiduje, że firma Dell oraz jej właściciele Michael Dell, MSD Partners i Silver Lake, przejmą EMC Corporation, a należący doń VMware pozostanie niezależną spółką notowaną na giełdzie. Zgodnie z umową każdy z obecnych udziałowców EMC otrzyma za akcję 24,05 USD w gotówce oraz akcje oznaczone powiązane z udziałami EMC w VMware. Za każdą akcję EMC udziałowiec otrzyma około 0,111 akcji oznaczonej. W sumie za każdą obecnie posiadaną akcję EMC akcjonariusz może otrzymać - według wartości akcji VMware z dnia 7 października, równowartość 33,15 USD w gotówce i akcjach oznaczonych. Oznacza to, że cała transakcja przejęcia EMC jest warta około 67 miliardów dolarów. Ostateczna kwota, jaka przypadnie na akcję będzie zależała od ceny akcji VMware i wzajemnej relacji wartości akcji EMC i VMware.

Przejęcie EMC przez Della to nie tylko jedna z największych transakcji w historii rynku IT. Wskutek niego powstanie największa całkowicie prywatna firma technologiczna na świecie. Powstanie w ten sposób przedsiębiorstwo o bardzo silnej pozycji na światowych rynkach serwerów, przechowywania danych, wirtualizacji i komputerów osobistych. Celem jego ekspansji staną się biznesowy rynki centrów bazodanowych, chmur obliczeniowych, infrastruktury informatycznej i bezpieczeństwa.
Po zakończeniu transakcji struktura własnościowa połączonych firm ma pozostać podobna do obecnej struktury własnościowej Della, co oznacza, że Michael Dell, MSD Partners i Silver Lake będą właścicielami około 70% przedsiębiorstwa. Przewodniczącym zarządu i dyrektorem wykonawczym będzie Michael Dell. Do czasu zakończenia transakcji szefem zarządu i dyrektorem wykonawczym EMC pozostanie Joseph Tucci.

Umowa pomiędzy obiema firmami będzie badana przez odpowiednie urzędy antymonopolowe. Transakcja ma zostać zamknięta w drugim lulb trzecim kwartale przyszłego roku podatkowego, który dla Della końcy się 3 lutego 2017 roku.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...