Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

NASA opóźni misję Oriona

Recommended Posts

NASA informuje, że pierwsza załogowa misja kapsuły Orion zostanie prawdopodobnie opóźniona o dwa lata. Pojawiły się bowiem problemy finansowe oraz techniczne. Jeśli Agencji nie uda się ich szybko pokonać, to Orion z ludźmi na pokładzie poleci w przestrzeń kosmiczną dopiero w 2023 roku.

Dotychczas NASA zapowiadała, że pierwszy załogowy lot Oriona odbędzie się w sierpniu 2021 roku. Teraz Agencja oświadczyła, że bardziej prawdopodobną datą jest kwiecień 2023 roku.

Dowiedzieliśmy się też, że pomiędzy październikiem 2015 a kwietniem 2023 NASA wyda dodatkowe 6,77 miliarda USD na dwie kolejne kapsuły, które są już budowane. Dotychczas rozwój Oriona pochłonął 4,7 miliarda USD. Jednocześnie poinformowano, że bezzałogowe testy kapsuły będą odbywały się zgodnie z planem i w grudniu 2018 roku Orion zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną przez  rakietę Space Launch System (SLS), której budowa ma pochłonąć kolejne 7 miliardów dolarów.

Na razie NASA nie podała żadnych szacunków dotyczących kosztów kolejnych, po pierwszym teście załogowym, lotów Oriona. W latach 2005-2010 wydano 9 miliardów dolarów na wcześniejszy projekt załogowych lotów kosmicznych o nazwie Constellation. Program ten został zlikwidowany przez administrację prezydenta Obamy. W jego ramach powstała jednak wcześniejsza wersja Oriona, która kosztowała 5,8 miliarda USD.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Astro

 

 

Orion z ludźmi na pokładzie poleci w przestrzeń kosmiczną dopiero w 2023 roku

 

Niezmiernie jest mi przykro. :D

 

 

 

Dowiedzieliśmy się też, że pomiędzy październikiem 2015 a kwietniem 2023 NASA wyda dodatkowe 6,77 miliarda USD na dwie kolejne kapsuły, które są już budowane.

 

Również niezmiernie jest mi przykro. :D :D :D

 

 

 

Dotychczas rozwój Oriona pochłonął 4,7 miliarda USD. Jednocześnie poinformowano, że bezzałogowe testy kapsuły będą odbywały się zgodnie z planem i w grudniu 2018 roku Orion zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną przez rakietę Space Launch System (SLS), której budowa ma pochłonąć kolejne 7 miliardów dolarów.

 

 No nie wiem, czy ktoś ma lepszy komentarz niż :D :D :D

 

 

 

Na razie NASA nie podała żadnych szacunków dotyczących kosztów kolejnych, po pierwszym teście załogowym, lotów Oriona.

 

Tu już całkowicie wymiękam, może :D1000000…

 

 

 

W latach 2005-2010 wydano 9 miliardów dolarów na wcześniejszy projekt załogowych lotów kosmicznych o nazwie Constellation. Program ten został zlikwidowany przez administrację prezydenta Obamy.

 

Prosty pomysł na "utopienie" 9 G$. ;)

 

 

 

W jego ramach powstała jednak wcześniejsza wersja Oriona, która kosztowała 5,8 miliarda USD.

 

Słyszał ktoś o sukcesach owej? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...