Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Problemy europejskich sprzedawców komputerów

Recommended Posts

Pomimo tego, że Windows 10 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż Windows 7 czy Windows 8 to europejskie sklepy ze sprzętem komputerowym mają spore problemy. Wbrew oczekiwaniom pojawienie się najnowszego OS-u Microsoftu nie pobudziło sprzedaży komputerów. Sytuacja jest tak zła, że niektóre sklepy do zakupionego komputera oferują drugi gratis.
Spadek sprzedaży komputerów to wynik rosnącej popularności smartfonów oraz bezpłatnego udostępniania Windows 10. Sprzedawcy mają magazyny pełne komputerów, na które nie ma zbytu. Sytuację pogarsza fakt, że zbliża się sezon świąteczny, podczas którego tradycyjnie już notuje się największe obroty. Tymczasem z powodu zapełnionych magazynów nie ma gdzie przyjmować nowszego sprzętu.

Europejscy sprzedawcy mają problemy, gdyż jeszcze niedawno dokonywali dużych zakupów. HP i Lenovo oferowały bardzo atrakcyjne zniżki, a sklepy kupowały sprzęt w nadziei, że sprzedadzą go po premierze Windows 10. Sytuacja odbiła się też niekorzystnie na takich producentach jak Asus czy Acer, którzy musieli obniżyć ceny, by były one konkurencyjne.

Całkiem inaczej wygląda natomiast rynek USA. Tam komputery sprzedają się dobrze. Marne to jednak pocieszenie dla azjatyckich producentów, gdyż Amerykanie kupują głównie własne marki - HP, Della czy Apple'a.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pomimo tego, że Windows 10 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż Windows 7 czy Windows 10

Hm... :blink: a nie miało tam na końcu być o Windows 8 przypadkiem?

 

Sytuacja jest tak zła, że niektóre sklepy do zakupionego komputera oferują drugi gratis.

Gdzie? Bo chyba nie u nas, w Polsce. Co prawda nie śledzę jakoś nałogowo cenników, ale chyba nie zauważyłem spadków cen ani promocji "drugi za grosz".

A za spadek sprzedaży winiłbym nie tylko tablety czy smartfony, które jak dla mnie są zamiennikiem komputera tylko gdy mnie przyciśnie potrzeba, ale również fakt, że od lat w kwestii wydajności można zaobserwować raczej stagnację, czy wręcz jak ostatnio udowadnia Intel, cofanie się. A to dlatego, że nie ma realnej konkurencji, a trudno oczeiwać od Intela żeby sam gonił własny ogon. Jeśli padnie AMD, to jako realny monopolista zaraz podpadnie wszelkim możliwym komisjom i instytucjom. A jak ktoś nie gra w najnowsze symulacje pola walki czy inne źle napisane w javie gry, to komp sprzed niemal dekady jest całkowicie wystarczający.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...