Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Monitor z kropkami kwantowymi

Recommended Posts

Philips rozpoczyna sprzedaż monitora dla pecetów wykorzystującego kropki kwantowe. Urządzenie Full HD 276E6ADS to, jak twierdzi producent, pierwszy taki monitor w historii. Przy jego powstaniu współpracowali specjaliści z firmy QD Vision. Kropki kwantowe zmieniają sposób, w jaki użytkownicy myślą o kolorach, a nowy 27-calowy monitor z rodziny E Line to pierwsze urządzenie z tą technologią - mówi Stefan Sommer z Philipsa. Mężczyzna zapewnia, że nowy monitor jest w stanie wyświetlić 99% kolorów z palety Adobe RGB i ma przy tym niezwykle atrakcyjną cenę. Większość obecnych na rynku monitorów wyświetla zaledwie 70% Adobe RGB.

Philips poinformował, że 276E6ADS trafi do europejskich sklepów już w październiku. Firma nie zdradziła, co rozumie pod pojęciem "niezwykle atrakcyjnej ceny".


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.qdvision.com/color-iq

 

W ogólnych zarysach przypomina to zasadę działania wyświetlaczy OLED albo plazmowych (świecą same kropki RGB, a nie cały ekran, z którego światło byłoby potem zabierane filtrami). Nie wiem, ile kosztowałby 27-calowy OLED, ale 15-calowy prototyp kiedyś wyceniono na 5 milionów dolarów. Atrakcyjny mógłby być... 1% tej ceny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ile kosztowałby 27-calowy OLED, ale 15-calowy prototyp kiedyś wyceniono na 5 milionów dolarów. Atrakcyjny mógłby być... 1% tej ceny?

Aktualnie, można już kupić telewizory z technologią OLED w Polsce. Dla przykładu, cena za 55 calowy telewizor (LG 55EC930V), to niecałe 9000zł.

Edited by Fred Onizuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na portalach zagranicznych piszą o cenie podobnej do mainstreamowych monitorów LCD. Spodziewam się ceny poniżej 3000 PLN + marża sklepu/dystrybutora za nowości :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...