Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
ZTNW

Czy skynet już istnieje?!

Rekomendowane odpowiedzi

Coś,co kiedy wydawało się domeną science-fiction teraz staje się rzeczywistości,mam na myśli autonomiczne auta googla,komputer kwantowy,roboty googla,kiedyś okulary googla(teraz coś w tym stylu stworzył Samsung,tworząc tzw.rzeczywistość rozserzoną),sondy kosmiczne dolatujące aż do Plutona i jeszcze dalej,inteligentne zegarki i internet rzeczy,jeszcze kilka czy kilkadziesiąt lat temu nie byłoby to możliwe,w każdym razie gdy ludzkość zginie to skynet wygra bo jego najważniejszym celem nie było stać się terminatorami czy być wygrać z nami,ludżmi ale zabić wszystkich ludzi,co może mu się udać,gdyż obecna cywilizacja jest uzależniona od prądu,wystraczy,że się skończy i już po nas albo asteroida lub moc Słońca nas wykończy!

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://xkcd.com/1450/

 

Nie wydaje mi się, by samoświadoma, uniwersalna sztuczna inteligencja szybko powstała. Mam na myśli taką, która byłaby w stanie rozproszonym oraz potrafiła przetrwać w dowolnym urządzeniu. Zdecydowanie szybciej powstanie (ba, już są) szereg specjalizowanych inteligencji do wykonywania ściśle określonych zadań na małą skalę lub jako instrumenty w zastosowaniach data-mining. W końcu nawet najlepszy program szachowy nie nadaje się praktycznie do niczego innego. Podobnie jeśli chodzi o zastosowanie w automatyce - bliżej nam do cybernetyki i sterowania żywym organizmem.

Zatem jeśli już jakiś program wojskowy zdecyduje się odpalić rakiety i nie jest to efekt zwarcia, to byłoby to z uwagi na zbyt restrykcyjne reguły postępowania jakie zostały mu zaprogramowane, a nie dlatego, że chciał, bo uznał ludzkość za wroga świadomie i miał (a nie świadomie i samodzielnie zdobył) dostęp do czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wilk,tak jak mówiłem Skynet i tak może wygrać,wystarczy,że tzw.nowe technologie będą coraz częściej i jeszcze więcej używane,to wtedy,gdy ludzkość zginie na zawsze,to znaczy w innych wymiarach też i w nowym kosmosie również(choć wszechświatów rówoległych wg najnowszego Terminatora jest nieskończona ilość,wtedy gdy ten chłopiec mówi genesis to skynet,a widzimi pod koniec tego filmu,że Kyle Reese to samo mówi temu własnie chłopcu,stąd wniosek o którym pisałem wcześniej,to Skynet miałby problem w takim przypadku załatwić ludzkosć!),wcale Skynet nawet nie musi się narodzić,buntować,ale może.Jak lubię sobie powtarzać samemu sobie-wszystko jest możliwe(co chwila coś odkrywają coś nowego!,czy to naukowcy albo inni specjaliści na całym świecie!)A słyszałeś o robocie stacjonarnym,co z winy człowieka zabił jednego(człowieka),to było w Niemcech,nie pamiętam,gdzie i kiedy dokładnie ale wiem,że czytałem o tym w "Metrze",tej bezpłatnej gazetce,co teraz wychodzi w poniedziałki i piątki?

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprę @wilka.

Na obecnym etapie nie ma mowy o takich przejawach samoświadomości jak: celach i dążeniu do nich, ani o działaniu intencjonalnym- a zwłaszcza o planowaniu nowych (w sensie nie zaprogramowanych) strategi zaspokajających potrzeby.

Nie wyklucza to jednak problemu "skynet". System taki może nam zaszkodzić niechcący, poprzez najzwyklejszy błąd. Oczywiście nie zrobi tego specjalnie i nawet nie będzie o tym "wiedział", a już napewno nie zinterpretuje tego w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz autonomiczne auta i chyba też tiry googla przez błąd mogą zabić człowieka,tak samo jak drony,nawet tak jak napisałeś powyżej nie zdając sobie z tego sprawy,tak może się powoli spełniać wizja i cel główny skynetu!

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie, jeśli jeszcze nie widziałeś:

https://www.ted.com/talks/nick_bostrom_what_happens_when_our_computers_get_smarter_than_we_are

 

Oczywiście, że samochody Googla mogą zabijać, ale póki co są bezpieczniejsze od średniego kierowcy, i to w dużym stopniu. Także na chwilę obecną Skynetowi bardziej opłaca się sabotować Google'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wtedy,gdy ludzkość zginie na zawsze,to znaczy w innych wymiarach też i w nowym kosmosie również(choć wszechświatów rówoległych wg najnowszego Terminatora jest nieskończona ilość

O czym ten temat jest? O wyginięciu ludzkości w wielu wymiarach?

Oczywiście że powoli uzależniamy się od AI.

Zasadniczo już dziś dobrze zbudowany AI (znaczy program) mógłby zamówić armię cyborgów (przez internet) w Chinach i gdyby tylko umiał pieniądze wirtualnie sobie kraść bądź kreować to Chińczycy by mu to zrobili i dostarczyli pod dowolny adres.

Bardziej takiego scenariusza bym się obawiał.

Bo pieniądze czynią cuda. Jeśli AI by je kontrolował to kontrolowałby świat bez potrzeby wzniecania wojen czy nawet bez potrzeby obalania demokracji.

Borg pamiętacie? :)

Łatwo wyobrazić sobie scenariusz: USA budują AI, AI zamawia w Chinach roboty, roboty zabijają Amerykanów, może być że i Chińczyków też. Ale AI płaci więc Chińczycy albo ktokolwiek inny dalej produkuje roboty :)

I to jest piękne: ludzie mają rózne cele stąd w zmiennym środowisku przewaga zmienia strony. AI byłby zawsze pod tym względem ograniczony. Nec Hercules contra plures.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym,że skynet w innych wymiarach mógłby przejąć kontrolę nad światem,ja jeszcze dodam,że skynet ma niestety coraz łatwiej....

Moc obliczeniowa superkomputerów,wyobrażcie sobie sieć zwaną internetem do której są lub w przyszłości będą podłączone:

-komputery

-smartfony

-tablety

-konsole do gier

-inteligentne auta

-inteligentne zegarki

-inteligentne opaski

A to wszystko w ramach 5G,najnowszego pomysłu zamiast 4G-choć niewiem,czy inteligentne auta są podłączone do internetu,ma ktoś jakieś informacje na ten temat?-reszta napewno tak,chyba tak(nie jestem pewny także ostatniej pozycji)

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Przepraszam za realizm, ale skynet jeszcze nie istnieje. Podstawowym problemem jest (i zapewne długo jeszcze będzie) AI.

Iluzje dotyczące RZECZYWISTOŚCI, które bazują na "niemal" s-f są jedynie problemem odbiorcy filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może nie,ale Google już pracuje nad sztuczną inteligencją,więc kto wie,co z tego wyniknie,poza tym prymitywna sztuczna inteligencja już istnieje(np. na facebooku,o czym pisała kopalniawiedzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Google już pracuje nad sztuczną inteligencją

 

Naturalnej im brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,jeśli przetrwamy więcej lat jako ludzkość niż jesteśmy w stanie sobie to wyoobrazić(mam na myśli nieskończność,bo gdy wszechświat umrze,a mnie na świecie nie będzie to znajdzie się ludzkość w innym kosmosie,być może tak będzie zawansowana ludzkość za miliardy,nawet miliardów miliardów lat od teraz) to ajk zawansowana i inteligentna będzie sztuczna inteligencja?Może aż tak,że będziemy sobie tego w stanie wyobrazić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...