Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

SanDisk pracuje nad 8-terabajtowym SSD

Recommended Posts

W kwietniu 2014 roku SanDisk, jako pierwszy na świecie, rozpoczął sprzedaż 4-terabajtowych SSD dla biznesu. Tego typu urządzenia się jeszcze nie rozpowszechniły, a SanDisk już pracuje nad SSD o pojemności 6 i 8 terabajtów, które mają trafić na rynek w przyszłym roku.

Urządzenia o tak wielkich pojemnościach tworzone są przede wszystkim z myślą o centrach bazodanowych, gdzie mają zastąpić tradycyjne przemysłowe dyski twarde. Zaletą SanDisk Optimus Max 4T jest jest wysoka gęstość zapisu, wsparcie dla SAS i wyższa wydajność niż HDD. Obecnie urządzenie to kupuje od SanDiska jeden duży klient, a inni na razie je testują. Prawdopodobnie dopiero pod koniec bieżącego roku SanDisk rozpocznie sprzedawać je w większych ilościach.

Dyski o pojemnościach 6 i 8 terabajtów miały zadebiutować już w bieżącym roku, ale potencjalni klienci testują dłużej niż planowano urządzenie 4-terabajtowe, stąd opóźnienie premiery jego następców. W nowych dyskach firma wykorzysta 15-nanometrowe układy MLC NAND, jednak już ich następcy będą wytwarzani przy użyciu kości BiCS NAND 3D. Dzięki temu, jak uważają SanDisk i Toshiba, koszt gigabajta SSD będzie porównywalny z kosztem gigabajta HDD, gdyż nowe kości pozwalają na zwiększenie gęstości zapisu. Są przy tym bardziej wydajne i stabilne niż MLC NAND.

SanDisk ocenia, że w 2018 roku rynek biznesowych SSD będzie warty 8 miliardów dolarów. W 2014 jego wartość wyniosła 4 miliardy USD.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...