Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Facebookowe Moments i sztuczna inteligencja

Recommended Posts

Facebook przygotował nową aplikację o nazwie Moments, która korzysta ze sztucznej inteligencji. Moments skanuje smartfony w poszukiwaniu fotografii, identyfikuje na nich twarze i porównuje je z twarzami znajomych z Facebooka. Właściciel smartfonu może następnie udostępnić znajomym te fotografie, na których się znajdują.

Moments korzysta z technologii rozpoznawania twarzy, która powstała w firmowym laboratorium Artificial Intelligence Research (FAIR). To zatrudniająca 50 osób jednostka badawczo-rozwojowa, którą kieruje Yann LeCun, ekspert w dziedzinie deep learning. FAIR opracowuje technologie rozpoznawania głosu, twarzy oraz przetwarzania językół naturalnych. Część z opracowanej przez laboratorium technologii rozpoznawania twarzy jest już używana na Facebooku i Instagramie.

FAIR pracuje też nad technologią, która automatycznie opisze to, co jest widoczne na fotografii. To z kolei znacznie ułatwi życie osobom niewidomym, gdyż korzystając z oprogramowania zamieniającego tekst na głos będą mogły poznać zawartość fotografii. W dalszej przyszłości technologie tego typu pozwolą np. zadać komputerowi pytanie „co słychać u Janka Kowalskiego”, a maszyna odwiedzi serwis społecznościowy zaprezentuje nam ostatnią aktywność naszego znajomego lub o niej opowie.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...