Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Lek na białaczkę z awokado?

Recommended Posts

Prof. Paul Spagnuolo z Uniwersytetu w Waterloo odkrył w awokado lipid, awokatynę B, który obierając na cel białaczkowe komórki macierzyste, zwalcza ostrą białaczkę szpikową (OBS).

To komórki macierzyste są w dużej mierze odpowiedzialne za rozwój choroby. Z tego też powodu wielu pacjentów doświadcza wznowy. Przeprowadziliśmy wiele testów, by sprawdzić, jak nowy lek działa na poziomie molekularnym. Potwierdziliśmy, że wpływa wybiórczo na komórki macierzyste, nie szkodząc przy tym komórkom zdrowym.

Kanadyjczycy złożyli wniosek patentowy dotyczący wykorzystania awokatyny B w leczeniu OBS. Choć od praktyki klinicznej lek dzieli jeszcze wiele lat, Spagnuolo prowadzi już eksperymenty, które przygotują go do I fazy testów klinicznych.

Poza onkologią istnieje ponoć wiele innych potencjalnych zastosowań awokatyny B.

Spagnuolo woli pracować z nutraceutykami o zdefiniowanej budowie niż z wyciągami. W różnych roślinach i rocznikach skład ekstraktu może nie być taki sam. Zależy to od wielu czynników - gleby, lokalizacji, ilości światła słonecznego czy deszczu. Ocena nutraceutyku jako potencjalnego leku wymaga pogłębionej analizy modelu molekularnego. Takie podejście zapewnia lepsze rozumienie działania substancji. To oznacza, że możemy dokładniej i bardziej konsekwentnie odtwarzać efekty jej działania.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...