Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Co w użytkownikach Facebooka piszczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby, które na Facebooku umieszczają informacje o swoich związkach uczuciowych z większym prawdopodobieństwem niż inni mają niską samoocenę, uważają psychologowie z londyńskiego Brunel University. Z kolei osoby, które informują o dietach, ćwiczeniach i innych osiągnięciach są zwykle narcyzami.

Brytyjscy naukowcy przygotowali online'ową ankietę, na którą odpowiedziało 555 użytkowników Facebooka. Po jej opracowaniu, okazało się, że osoby z niską samooceną częściej niż inni wypełniają pole dotyczące statusu związków. Z kolei ludzie o osobowości narcystycznej częściej zamieszczają aktualizacje dotyczące swoich osiągnięć. Jest to działanie spowodowane chęcią zwrócenia uwagi i docenienia przez społeczność Facebooka. Tego typu posty zbierają wiele komentarzy i polubień, co może wzmacniać osobowość narcyza. Osoby takie częściej niż inni piszą o diecie i ćwiczeniach, co może sugerować, że wykorzystują serwis społecznościowy do zyskania poklasku dla swojego wyglądu, na który sami zwracają dużą uwagę. Psychologowie powiązali też częste wpisy o swoim dziecku z dbałością o nie.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znaczy się, skoro nie mam konta na FB (a nie mam!), to jestem zupełnie zdrowy psychicznie  :D

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że jesteś aspołeczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To znaczy, że dla Ciebie musi być osobne badanie. ;)

 

Co oznacza, gdy nie masz konta na fb?

Edytowane przez Krzychoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@darekp błąd logiczny...

To znaczy się, że możesz wyrażać swoją niską samoocenę w inny sposób..np. bardzo często podkreślając, że nie masz FB, ale nie wiem trzeba by było przeprowadzić badania... ;)

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że rozumowanie jest logicznie niepoprawne. Natomiast Facebooka jakoś nie lubię chyba z powodu introwertyzmu, tak myślę, gdzieś przeczytałem, że introwertyk, to osoba, którą nudzą "rozmowy o pogodzie" i pasuje mi to jakoś do tej sytuacji. FB czasami sobie nazywam w myślach BlueNuda i kojarzy mi się z czymś przeraźliwie nudnym. Co jest ciekawego w oglądaniu fotki, którą ktoś sobie wstawił na profilu? To już nawet rozmowy o pogodzie są chyba ciekawsze :)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekp

 

hm..chyba każdy ma inne podejście do tego..ktoś może równie dobrze napisać, telefon to strasznie nudna rzecz...nudzą mnie "rozmowy o pogodzie", nie używam.

Jednych bawi podglądanie cudzego życia/wystawianie swojego życia publicznie, inni grają w jakieś gierki "podłączone" pod to, inni używają jako komunikatora.

Dla niektórych to tylko "rozmowa o pogodzie", inni dyskutują na dość "wyspecjalizowane" tematy...kto co lubi...

 

Uważam, że w każdym z tematów można przegiąć, przykładowo to (ciągłe) przeglądanie cudzych zdjęć, ale zauważyłem też grupę ludzi (najprawdopodobniej przypadkiem Cię pod nią podciągnąłem) którzy "onanizują się" publicznie informacją, że oni nie używają FB, ba, niektórzy w ten sposób czują się lepsi, bo tam to tylko o pogodzie, a oni są taacy głębocy.. (To nie jest przytyk do Ciebie oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, widzę, że przypadkowo wpakowałem się w jakieś poważne sprawy. Nawet nie wiedziałem, że są tacy ludzie (ci "onaniści"). Nic, chyba trzeba skończyć wątek, jakoś nie wyobrażam sobie traktowania FB jako coś poważnego i dyskutowania o nim na poważnie, nie moje klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tak na prawdę)Daleko mi do powagi, ale zauważam pewne zachowania ;) 

No a z drugiej strony w końcu robią na ten temat badania, więc to nie może być niepoważne :P

A z trzeciej strony nie dyskutujemy o FB (to tylko pretekst) , dyskutujemy o zachowaniach ludzi...Twoja wypowiedz "Ojej[..]"itd. to też pewne "typowe zachowanie" ;)

Ale dość o tym, rozjaśnia się...może już w piątek będzie nawet cieplej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, w piątek mam akurat urlop, mógłbym wyjść z córką na dwór  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie nazywajmy w tym przypadku badaniem próbki 555 osób spośród ilu? Dzięsiątek czy setek milionów?

Edytowane przez rickenbacker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rickenbacker 

Spójrz na resztę badań i ich ilość próbek..to te 555 to po prostu tłumy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie nazywajmy w tym przypadku badaniem próbki 555 osób spośród ilu? Dzięsiątek czy setek milionów

 

O przedziale ufności decyduje liczność próby a nie liczność populacji.  We wzorze na minimalną liczebność próby nie ma wielkości populacji.

Można się czepiać sposobu pobierania próby ale 500 to bardzo przyzwoita liczba.

Przypominam, że sondaże polityczne zwykle są robione na próbach tego rzędu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FB używam jako komunikatora oraz źródła informacji o interesujących mnie wydarzeniach (np sklep specjalistyczny koło mnie tylko tam informuje o nowościach jakie do niego trafiają, a staram się wypróbowywać wszystkie).

Coś wrzucić? Tylko jak znajdę coś stosownie głupiego/zabawnego...

 

Zastanawiam się co myśleć o koleżance, która cały czas mówiła, że nie chce mieć konta na fb, a jak już założyła to dłuższy czas mi się nie przyznawała wciąż mówiąc jakie to jest pase. Jednak gdy już się przyznała, to widzę, że ciągle coś tam wrzuca... tak aż do znudzenia. I jeszcze potrafiła mnie prosić o przyklaskiwanie temu (lajki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Zastanawiam się co myśleć o koleżance, która cały czas mówiła, że nie chce mieć konta na fb

 

Myśl o niej to co do tej pory. Normalna osoba, z normalnym poziomem narcyzmu, poszukująca dowartościowania za pomocą aktywnego uczestnictwa na forach internetowych.

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Znaczy się, skoro nie mam konta na FB (a nie mam!), to jestem zupełnie zdrowy psychicznie

Nie dbasz o dzieci :D

FB to nie tylko zabawa głupich z głupimi. To także grupy wspólnych zainteresowań zajmujące się specjalistycznymi dziedzinami wiedzy z dużo większym sprzężeniem niż np. na forach.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te grupy wspolnych zainteresowan to jest niewielki procent i margines ...

 

wiekszosc facebooka to kompleksy i deficyty i proby ich leczenia lub kompensacji :P

 

 

facebook poza funkcja informacyjna - ze jest promocja w mojej ulubionej pizzerii (albo kontaktowaniem sie ludzi o specyficznych i wspolnych zanteresowaiach) jest zupelnie pozbawiony wartosci i sluzy tylko praniu mozgu - do wychowania takich konformistycznch idiotów neizdolnych do samodzielnego myslenia a zdolnych jedynie do podazania za stadem takich samych idiotów ....

 

typowy uzytkownik facebooka zrobi wszystko zeby nie odstawac od inych i meic przeswiadczenie, ze nie jest od innych gorszy....

 

facebookowcy to nie indywidualni ludzie tylko owady spoleczne bez indywidualnosci (statystycznie bo zdarzaja sie wyjatki ale to moze 1% ogółu)...

 

kazdemu facebookowcowi wydaje sie, ze jest wyjatkowy i niepowtarzalny i ma cos do powiedzenia i chce byc sluchany i doceniany i zauwazany podczas gdy rzeczywistosc jest taka jak opisalem wyzej .....

 

ale powiedz to facebookowcowi to Ci oczy wydrapie i Cie zniszczy :P bo on nie chce miec swiadomosci tego, ze jest idiota tylko kazdy sie ma nim zachwycac :P

 

mnie sie epidemia facebooka kojarzy troche z epidemia zaburzen charakterystyczych dla barona Munchausena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
To powiedźcie jeszcze, jak na Facebooku znaleźć te grupy o specyficznych/specjalistycznych zainteresowaniach, to może się zarejestruję. Przykłady moich specyficznych (a może nie?) zainteresowań:

- czy da się skonstruować języki programowania zwięźlejsze (w praktycznym programowaniu) niż Haskell/Clojure lub tp. (o ile się orientuję akurat te dwa stoją dość wysoko w rankingach)

- w ogóle jakieś takie nietypowe zabawy z programowaniem, gdzie trzeba trochę pogłówkować/pokombinować, np. właśnie wymyślanie nowych języków programowania lub algorytmów 

- czy można mieć kontakt z jakimiś firmami, w których mógłbym ew. pracować w przyszłości jako programista, gdybym chciał zmienić pracę, i w których by się przydawała umiejętność samodzielnego wymyślenia czegoś (byłem parę miesięcy temu na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej firmie, jak na Wrocław chyba poważnej i rozmówca tak kurczowo trzymał się przekonania o "jedynej słuszności" SCRUM-a plus LINQ plus EntityFrameworka oraz przekonania, że one rozwalają wszystko inne niemal w każdym przypadku, że do tej pory się zastanawiam, czy on nie leczył jakichś kompleksów właśnie)

- jak się nauczyć czeskiego, tj, czeskich słówek (bo gramatykę mamy podobną z Czechami), bez siedzenia w domu i zakuwania na pamięć słownika, raczej na zasadzie jakiegoś używania od czasu do czasu (może wystarczyłoby zaglądać na czeskie strony WWW ale nigdy nie zdołałem się zmobilizować)

- coś podobnego z jęz. chińskim, oczywiście wymowa w tym wypadku odpada, ale zdaje się pismo (te "krzaczki") są do opanowania :)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
kurczowo trzymał się przekonania o "jedynej słuszności" SCRUM-a plus LINQ plus EntityFrameworka oraz przekonania, że one rozwalają wszystko inne niemal w każdym przypadku, że do tej pory się zastanawiam, czy on nie leczył jakichś kompleksów właśnie)

 

 

Najwyraźniej mają swoją metodologię prowadzenia projektów oraz wybraną technologię ich robienia. Odejście od wewnętrznego standardu zwiększa koszty, jak nie teraz, to później. Widziałem ofertę dla programisty z umiejętnością TDD w środowisku Visual Studio. Jak widzisz, bardzo specyficzne wymagania.

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

darekp, hmm, grup ze swoimi zainteresowaniami sam sobie poszukaj.

Ja podam swoje:

https://www.facebook.com/groups/704866722873359/?multi_permalinks=1099209903439037

https://www.facebook.com/polskiecmentarze?fref=ts

https://www.facebook.com/profile.php?id=175271788032&fref=ts

https://www.facebook.com/pages/Lubelskie-Towarzystwo-Genealogiczne/191721470877923?ref=ts&fref=ts

https://www.facebook.com/GenealodzyPL?ref=ts&fref=ts

Niektóre to grupy inne to strony. Ale i jedno i drugie umożliwia szybką dystrybucję informacji między zainteresowanych na zasadzie połączenie forów z RSS, i łatwiej zdjęcia dodawać :D

A swoich jak już napisałem szukaj sam :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

- czy da się skonstruować języki programowania zwięźlejsze (w praktycznym programowaniu) niż Haskell/Clojure lub tp. (o ile się orientuję akurat te dwa stoją dość wysoko w rankingach)

 

to bliżej pytania, wiec odpowiedź jest..tak da się ;)

 

A poważniej.

 

 

- w ogóle jakieś takie nietypowe zabawy z programowaniem, gdzie trzeba trochę pogłówkować/pokombinować, np. właśnie wymyślanie nowych języków programowania lub algorytmów 
 

 

Mógłbyś zapodać, jakie masz aktualnie teraz jakieś ciekawe strony z tej tematyki?

Ja miałem (i na FB też byli) pisanie AI gdzie Twoje "roboty" walczą przeciw "robotom" przeciwnika..ale padli :/

 

 

 

czy można mieć kontakt z jakimiś firmami, w których mógłbym ew. pracować w przyszłości jako programista, gdybym chciał zmienić pracę, i w których by się przydawała umiejętność samodzielnego wymyślenia czegoś (byłem parę miesięcy temu na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej firmie, jak na Wrocław chyba poważnej i rozmówca tak kurczowo trzymał się przekonania o "jedynej słuszności" SCRUM-a plus LINQ plus EntityFrameworka oraz przekonania, że one rozwalają wszystko inne niemal w każdym przypadku, że do tej pory się zastanawiam, czy on nie leczył jakichś kompleksów właśnie)

 

eee, i znów to tak jak byś zapytał czy znamy jakieś "dobre numery telefonów" do dobrych firm gdzie by Cie zatrudnili, bo ty samodzielnie myślisz ;) .

W kontekście FB, niedawno zagadnął mnie tam headhunter i proponował pracę (oczywiście nie dlatego, że mam konto na FB, ale tak mnie miał łatwiej znaleźć, nazwisko było też gdzie indziej).

 

 

 

może wystarczyłoby zaglądać na czeskie strony WWW ale nigdy nie zdołałem się zmobilizować)

Jak napisał Ci Thinkim, poszukaj sobie sam, jak nie masz do tego mobilizacji.. cóż...

 

 

 

A tak ogólnie, to nie rozumiem tego fenomenu, podejścia do FB, to zwykłe narzędzie, zwykłe połączenie komunikatora z "forum", gdzie każdy ma swoją tablice, każdy wykorzystuje jak chce statystyka wypada jak wszędzie, 99% to wielkie G. I tak jak niektórzy, udowaniają jakie to jest dobrodziejstwo, tak niektórych celem jest za wszelka cenę pokazanie, że oni są lepi bo nie używają. To chyba jak wiarą i ateizmem, niektórzy sobie w coś tam wierzą, ale nie próbują przekonać na siłę, że wszyscy inni nie mają racji. I są ateiści którzy po prostu nie wierzą, jednak są też ateiści którzy maja misję i za wszelką cenę chcą udowodnić reszcie, że się mylą.ba zaczyna to się niewiele różnić od wiary/sekty, tylko to jest wiara w niewierzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...