Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Po wstrzymaniu oddechu mniej zaboli

Rekomendowane odpowiedzi

Moze masz rację.

Chociaz dla ssaków to mocz jest bardziej atrakcyjny, bo niesie ze sobą mnóstwo informacji. Począwszy od "gatunku" osobnika, skończywszy na jego płci lub jego ewentualnej rui. Chociaż ta ostatnia czynność jest przez niektórych demonizowana- chodzi o narząd przylemieszowy u ludzi. Kwestia jest interesująca w odniesieniu do tzw nerwu zerowego.

 

A psy ponoć potrafią wyczytać emocje z zapachu potu ludzkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True.

A samice szczurów zawsze wybiorą samca mniej spokrewnionego, mniej nerwowego, mniej starego, bardziej zdrowego (wyczytają z moczu nawet skaleczenie małżowiny usznej) i dobrze odżywionego. :)

 

Działaniem feromonów czy innego nośnika informacji można by tłumaczyć miłość od pierwszego "węszenia" u ludzi.

I jak to mogło podlegać doborowi, skoro nawet same nasze samice nie wiedzą kiedy są płodne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jak to mogło podlegać doborowi, skoro nawet same nasze samice nie wiedzą kiedy są płodne...
 

 

A to dość ciekawe... Ja na przykład 8/10 wiem kiedy moja samica znosi jajo. Za to zupełnie nie jestem wrażliwy w tej mierze na inne kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o tyle trudne, że przygotowanie do owulacji u kobiety, często się owulacją nie kończy, za to kilka dni później możliwe jest/są dodatkowe jajeczkowania.

Silne emocje, strach, ból czasem powodują owulację indukowaną (powrót chłopaka z woja czy gwałt).

Ale wierzę Ci, bo moja pani zdaje się wiedzieć, w większości przypadków. :)

Ja mam widać niedorobiony nerw terminalny (bo tak się chyba nazywa Glaude'owe zero) choć on podobno o tak jest lewy, bo niepołączony z opuszką węchową.

Wyjątek z jednego wykładu:

Funkcje narządu przylemieszowego są nadal kontrowersyjne, nie łączy się on z opuszką węchową.

Grupa komórek w jamie nosowej łączy się z jądrami przegrody oraz jądrem przedwzrokowym podwzgórza (preoptic area), które powiązane są z reakcjami seksualnymi. Wiadomo, że geny odpowiedzialne za tworzenie receptorów feromonów u myszy są

również u człowieka (Linda Buck, Stephen Liberles, 2006). Niewielka część połączeń nerwu trafia do siatkówki: długość dnia jest ważnym parametrem sterującym zachowaniami seksualnymi. Przerwanie nerwu zerowego u chomików powoduje utratę zainteresowania partnerem. Elektryczna stymulacja u różnych zwierząt wywołuje reakcje seksualne, np. uwalnianie spermy u złotych rybek. U płaszczek zakończenie nerwu zerowego w podwzgórzu uwalnia hormony regulujące zachowania seksualne (np. GnRH, R.D. Fields, Univ. Maryland). Wieloryby i delfiny nie mają węchu (nos zastąpiła im dziura oddechowa na grzbiecie), ale mają nerw zerowy. Kobietom podobają się bardziej zapachy koszul noszonych przez mężczyzn o odmiennym układzie immunologicznym, ale zażywanie pigułek antykoncepcyjnych zmienia te preferencje.

Środki antykoncepcyjne i zapachowe mogą zaburzać normalne działanie systemu doboru partnera, w efekcie przyczyniając się do wzrostu liczby niedobranych par.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło mi nerwy krańcowe. U człowieka nie mozna robić eksperymentów. Jednak bodaj w latach 60-ych zdazyło sie kilka na wiezniach. Jedno z nich dotyczyło drażnienia przegrody prądem. I tu ciekawostka, bo skazańcy onanjzowali się bez opamiętania. Początkowa inferpretacja byla taka, ze robili to by doznawać ekstazy (jądro pólleżące traktowano jako ośrodek nagrody). Zapytani później o ten fakt odpowiadali (kazdy), ze czuli przymus wykonywania tego, któremu to nie potrafili sie sprzeciwić. Dzisiaj wiadomo ze brzuszne prążkowie vel przegroda (jądro półleżące) to wazny ośrodek utrwalania zachowań koniecznych i odnoszenia satysfakcji z ich wykonania- chiciaz do tego konieczne jest pole brzuszne nakrywki, a według mnie i wyspa. Niestety utrwalane są tez złe zachowania, jak uzależnienie i stałe poszukiwanie substancji uzalezniającej. Dlatego przegroda najbardziej aktywna jest przed zaspokojeniem niejako w oczekiwaniu na nie. Za to bez niej nie sposób przezywać jakąkolwiek lrzyjemność i pojawia się anhedonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wściekła się, odwróciła i ... nasrała na niego rozbryzgiem. Do tego momentu nie podejrzewałem zwierząt (poza prymatami) o tak 'ludzkie' reakcje

 

 

O ile pamięć mnie nie myli, to u hipopotamów właśnie w g. siedzą feromony i inne takie, dlatego rozpryskują je w wodzie ogonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O ile pamięć mnie nie myli, to u hipopotamów właśnie w g. siedzą feromony i inne takie, dlatego rozpryskują je w wodzie ogonem.

No to się przynajmniej czegoś dowiedziałem.

I to jest, poza wymianą informacji i poglądów największa rola tego forum- edukacja.

A jak na serio myślałem, że to forma frustracji. Kompletnie nie trafiłem z interpretacją :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jak na serio myślałem, że to forma frustracji. Kompletnie nie trafiłem z interpretacją :lol:

 

W tym przypadku jedno nie wyklucza nie wyklucza drugiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...