Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft o swoich planach

Recommended Posts

Podczas rozpoczętej wczoraj konferencji Build Microsoft zaprezentował nowe rozwiązania, przeglądarkę Edge (Project Spartan) oraz liczne narzędzia, które mają ułatwić developerom przystosowanie do Windows 10 kodu napisanego dla Androida, iOS-a, .NET i Win32.

Koncern z Redmond zaprezentował nowe usługi dla inteligetnych aplikacji w chmurze Azure, narzędzia dla Visual Studio i .NET dla Windows, Macintosha i Linuksa. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z nowymi możliwościami Windows 10. Od takich pozwalających na łatwe dostosowywanie aplikacji do cech różnych urządzeń po nowe sposoby tworzenia kodu dla systemu operacyjnego.

Dzięki Universal Windows Platform developerzy będą mogli stworzyć pojedynczą aplikację, która będzie dostosowywała się np. do różnych rozdzielczości ekranu na różnych urządzeniach, zintegrują z nią Cortanę i Xbox Live, stworzą ofertę, hologramy i opublikują ją w Windows Store. Narzędzia Microsoftu mają pozwolić na bardzo łatwe – wymagające niewielkich zmian w kodzie – dostosowanie obecnych aplikacji napisanych dla iOS-a czy Androida. Taki kod będą mogli oferować użytkownikom Windows za pośrednictwem Windows Store. Koncern przygotował cztery różne SDK – dla witryn WWW, dla technologii .NET i Win32, dla Android Java/C++ oraz dla iOS Objective C.

Microsoft poinformował też, że Windows 10 na urządzeniach przenośnych będzie współpracował jedynie z Edge. Miłośnicy Internet Explorera będą mogli korzystać z tej przeglądarki na pecetach, laptopach czy tabletach o większej przekątnej ekranu.
Koncern chce, by do roku podatkowego 2018, który rozpocznie się dla niego w połowie roku kalendarzowego 2017, Windows 10 był używany na miliardzie urządzeń. Koncern nie zdradził, na kiedy zaplanował oficjalny debiut nowego OS-u. Z wcześniejszych doniesień wynika, że może nastąpić to pod koniec lipca.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaprezentował nowe rozwiązania, przeglądarkę Edge

Nie mogę się doczekać:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="Edge=edge" /> 

:D

Edited by Jajcenty

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

 

 

 

Dzięki Universal Windows Platform developerzy będą mogli stworzyć pojedynczą aplikację, która będzie dostosowywała się np. do różnych rozdzielczości ekranu na różnych urządzeniach

 

Mam mokro. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Astro

+50% roboty do przygotowania interfejsu użytkownika, bo trudno będzie przekonać klienta, że to nie musi działać na komórkach skoro może...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

że to nie musi działać na komórkach skoro może.

No i Blackberry, na Blackberry też musi działać! :)

Zastanawiam się czy nie byłoby nam łatwiej,szybciej i oszczędniej robić API i natywne aplikacje z niego korzystające. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przypomniało mi się, jaki to "sztab ludzi" tworzył amisiowego workbencha… ;)

Mam taką "spiskową" teorię, że łatwość i szybkość jest bardzo relatywna; w szczególności wielkość firmy ma tu znaczenie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...