Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Astroboy

Muzyczne inspiracje

wilk

Proszę w tym temacie zamieszczać wyłącznie odnośniki do utworów i nie osadzać playera w postach. Służy do tego odpowiednia ikonka w przyborniku formatów powyżej edytora.

Z uwagi na to, że w niektórych postach pojawia się nawet do 4-5 linków, to wczytanie takiej strony z 25 postami może powodować „zamulanie” przeglądarki.

Wiadomość dodana przez wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Astro napisał:

Ktoś kojarzy?
https://www.youtube.com/watch?v=XiAJOyaPVwc

Bayer Full byłby w końcu doskonałym podkładem muzycznym, który przeciętny Polak w końcu kocha.

Tak się złożyło, że Disco Polo już było użyte w kampanii wyborczej innego prezydenta - Ej Keja (BTW było jeszcze kilku jest tych Ejów, bo i Dzej Kej i jego brat El Kej na drugie też mają/mieli Ej, aż się narzuca skojarzenie, co robić, jeśli ktoś chce, żeby jego dziecko zostało prezydentem).

Z drugiej strony, co właściwie ma przeciętnemu Polakowi chodzić po głowie, patriotyczne pieśni o bohaterskich powstańcach??? To już lepiej, żeby to było Disco Polo (nawet jeśli by je oceniać nisko, z czym osobiście bym się nie śpieszył, ale to już inna sprawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MUZYCZNE inspiracje.

A nie POLITYCZNE inspiracje. Tak się ten temat nazywa i proszę się tematu trzymać.
Wilk ma całkowitą rację, że wsadza minusy za odbieganie od tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Astro napisał:

Może macie jakieś inne propozycje na przetrwanie?

Ja wietrzę chałupę w nocy - okna zabezpieczone siatką więc mogę bez obawy o najazd krwiopijców. Niestety jest flauta i trzeba ciepłe powietrze wywiewać wentylatorami stojącymi na stołach - wiesz, ciepłe u góry. Rano, przed ósmą, zamykane wszystko na głucho, rolety w dół, żadnego gotowania, chleb z konserwą (zimną z lodówki) i tak do dziesiątej, kiedy można znowu wyjrzeć na świat bez obawy o pęcherze na oczach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Astro napisał:

Zapewne w przeciwieństwie do Nihilo przy temperaturze powyżej 30 °C walczę już tylko o przeżycie

Jak ci gorąco,  to polecam piwko:

https://www.youtube.com/watch?v=wquBxT-j3TA

A w rabarbarowej zupie Jojecnik skwarki chrupie, Jojecnik skwarki chrupie! W rabarbarowej zupie!

:D:D

 

Edytowane przez venator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Astro napisał:

Wskaż trzy różnice między POLICJANTEM i MILICJANTEM. Ostatnimi dniami sporo szukałem, ale niewiele znalazłem

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/aborcja-protesty-w-calej-polsce-policjanci-o-ich-podejsciu-do-manifestantow/vkqv0zh

- W tym miejscu chciałbym zaapelować do manifestujących: możecie wyrażać swoje niezadowolenie wobec rządu, Sejmu, Senatu, Trybunału Konstytucyjnego, Kościoła, wobec wszystkich, ale zostawcie w spokoju policję. Ona jest po to, żeby pilnować waszego bezpieczeństwa. Policja nie może być odbiorcą tych frustracji. Funkcjonariusze też są obywatelami, my też mamy swoje rodziny, żony, matki, żyjemy w tym społeczeństwie i rozumiemy jego problemy – dodaje. Szef policyjnych związków podkreśla, że policjanci mają różny światopogląd, ale nie mogą się nim kierować w trakcie służby.

 

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od przesłania protestów różnych, bronię naszą policję. Klaskającą policjantkę widziałeś? Gdyby ją prowokowano, opluwano lub znieważano, zamiast klaskania zaserwowałaby kajdanki.

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2020 o 20:27, Astro napisał:

Patrzę na te "podręcznikowe" pacyfikacje prowadzone przez "nasze" dzielne zomo i wspominam całkiem niedawną rozmowę z 3grosze,

Skorygowałem:( już swoją, na wyrost się okazało, dobrą opinię o tych "dzielnych". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astro Przejrzałem temat za 2020r, zaległości, nie żeby coś poruszyło na dłużej tutaj, na pewno nie jazz, sorry, no może poza tym że przypomina o czymś starym, Wrocław, Mleczarnia, złudzenia 2015r jeśli dobrze pamiętam Ania Kłys - Bądź Moim Natchnieniem To już chyba było grane? 

Politykowałeś i zgadzam się z moderatorem ale ogólnie trafiłeś w gusta. Najnowsza odsłona nowy remiks Cypis ft. Zbigniew Stonoga wpada w ucho aż miło posłuchać! :D Pozostając w rytmach nostalgicznych Stonoga O poranku https://www.youtube.com/watch?v=iaPoXoE5eyk  płynnie przejdę do wspomnień Belgijka - Claire Lafutt "Co myślisz podczas mojej nieobecności? Mam perfumy nadziei. Brakuje spójności Jest ta nieszczęsna cisza. Głęboko we mnie". I już bym prawie nauczył się fancuskiego aby tą ciszę przerwać, panienkę we Francji poderwać, gdyby mi tego Macron nie wybił z głowy na amen w 2021r w sierpniu.  

Tu francuska śpiewa dokładnie co chodzi Clio - Tas Vu "Cześć, jak tam? Jak widać, jestem. Więc nie złość się. Zrobiłam kawę. Wzięłam croissanty. Zrobiłam moją trasę trzy razy i nic. To nie miało na celu wpędzić cię w rozpacz .Pokręciłam się wokół domu. Dużo paliłam. Popłakałam. Dotknęłam dna. Walnęłam we wszystkie kamienie w pobliżu I wróciłam do domu. Ciepło było mi w twej bluzie. 
Cześć jak tam. Jak widać jestem" Jestem i co się dowiaduje? Że nie ma węgla w Polsce?! @#@ I jak tu unikać polityki? Pozostaje tylko ta nadzieja że Jeszcze będzie przepięknie

Miałem plan, jak zawsze nie wyszło Playlistę "Kopalniane Inspiracje" uzupełniałem na YouTube, dla siebie, czym można inspirować ludzi jak się człowiek kręci non stop wokoło retro komputerów, lat 80, starego matrixa. Pełno jest The Midnight na playlistach polecam i chyba jedyne co nie było grane? The Midnight - Sunset "Czuję po prostu jakbym tkwił tu całe swoje życie A gdzieś tam czeka coś więcej, rozumiesz? Tylko dla nas. Moglibyśmy uciec. Po prostu odejść, nie oglądając się za siebie. Nie ważne gdzie byśmy się udali. Byle daleko stąd"

Niezbyt to wszystko optymistyczne chyba? :huh:  Nie planowałem, na żywioł układam posta.

PS Jennifer Connely nigdy za wiele Mr. Kitty - After Dark jest taka dziewczyna, córka kierowcy tira, z którą pracuje, która chciała odejść w lipcu by pracować jako kierowca, dziewczyna ideał normalnie, nie wiem czy się zgrywa, ale widać zainteresowanie obustronne, nadal tam jest. Jennifer Connely jak żywa.. Jaki tu teraz układać plan jeśli przyszłość rysuje się średnia? When The World Ends 

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ale wpadająca w ucho po minucie muzyczka przypomina w głowie że potrzeba odpowiedzieć na parę tematów - mam teraz inne zmartwienia. Zostałem przyłapany przez @Astro na gorącym uczynku, że edytuje posty po naście razy - nawyki zrozumie wyłącznie programista ;) Może zamiast polskiego powinienem się uczyć Pythona? Przypisałeś niecne intencje - podobno oceniamy innych własną miarką  ;) Na szczęście istnieje muzyka, kilka minut wiesz o niej wszystko, jakbyś zapomniał powtarzają refren, kilka minut w samochodzie i już wiesz że warto żyć nie umierać.. itd. 

 

Quote

Domyślam się jednak jaka ropa Ci się gdzieś tam zebrała (cytat wzięty z księżyca)

Powiadają że trzeba mieć olej w głowie.. w takim razie dziękuje panu Astroboyu za komplement :P 

Thomas Dolby - She Blinded Me With Science  - naukoFcy

"Nie wierzę. Oto ona znowu. Posprzątała i nic nie mogę znaleźć. Wszystkie moje rurki i kable I pieczołowicie strzeżone notatki i zastarzałe pomysły. Ale i tak to cudowny widok. Kiedy zwróciła na mnie swoje oczy. Głębokie jak ocean. Słodkie jak harmonia. Ale używała języka, którego nie rozumiem. Ogłupiła naukowym słownictwem. Naukowym" :)

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,thomas_dolby,she_blinded_me_with_science.html

Main dans la main - Elli et Jacno (po francusku) - kicz, który znalazłem dawno temu, co jakiś czas wypływa. Nie znałem tekstu, znalazłem pisząc te słowa..  

"Idziemy ręka w rękę.
Ludzie się śmieją, bo im to przeszkadza.
Oczywiste, że mnie kochasz. Wszyscy ci ludzie, nie obchodzi mnie to.
Chodź do kąta, zapomnijmy o wszystkim. Wszystkie te spojrzenia, które doprowadzają cię do szaleństwa. Pocałujmy się.  Ludzie się śmieją, myślę że są wstrętni. Pozwalamy na to, jesteśmy szczęśliwi. Idziemy ręka w rękę. Ludzie śmieją się, ponieważ im to przeszkadza. To oczywiste, że kochasz wszystkich tych ludzi. Nie obchodzi mnie to, zapomnijmy o wszystkim Wszystkie te spojrzenia , które doprowadzają Cię do szału. Pocałujmy się. Przytulamy się. Ludzie się śmieją , bo to ich wkurza" :)

Tekst pochodzi z Google Translate

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff możemy wszyscy sobie pogratulować, bo przeżyliśmy wczorajszy koniec świata - 24 sierpnia 2022. Przepowiadał w bundestagu poseł Merz świat zapamięta ten dzień, kim jest nie wiem, przepowiednie Simpsonów do tej pory wszystkie się sprawdzały więc to bardzo dziwne :)https://en.as.com/latest_news/september-24-2022-what-are-the-crazy-predictions-that-point-to-the-end-of-the-world-today-n/

Obudziłem się dziś w głowie z tym, klimat post apokaliptyczny, klimat modlitwy - Rob Dougan - Nothing At All z albumu Clubbed To Death

"Chcę być spokojny, chcę wejść do twego grobu gdzie znajdę schronienie, aż nasze troski zginą,. Pozwól zniknąć całemu światu i opadnij na moje ramiona zostań ze mną nie wiem ile czasu nam zostało dlatego proszę wybacz mi. Nauczyłem się z czasem odpływać w dal w ciszę i tylko widzieć twoją twarz i znaleźć przyjemną ulgę w tej cichej rozkoszy, Mogę zostać i nie mówić nic, zupełnie nic gdzie będziemy na starość kiedy pośpiech i hałas będą nas przerażać. Gdzie każde słowo złości jest skazane na odejście wtedy myślę nauczymy się z czasem odpływać w dal w ciszę. I będę widział twoją twarz i znajdę spokój i ulgę w każdej chwili praca każdego dnia wszystko na nic, zupełnie nic. I tylko kilka słów powiem które nie znaczą nic, zupełnie nic. Czy wejdziesz do mojego grobu i zostawisz ten pusty świat łagodnie i z tęsknotą zatopić się w ciemnej ziemi i nigdy nie pojawić będzie błogo odpływać w dal w wieczną otchłań i Boską ciszę gdzie będę widział twoją twarz i znajdę spokój i ulgę"


PS  Teledysk Clubbed To Death  był również soundtrackiem filmu The Matrix.  Można cały ten album interpretować również jako pojednanie po kłutni, żal po rozstaniu, postanowienia XY by już się nie ranić, nie pozwolić temu co się dzieje przeniknąć pomiędzy, niekoniecznie śmierć ;) Neo który wybiera Trinity jako najważniejszą a nie troski o los całego świata.

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie mam nic przeciwko, byś pisał sam do siebie, dobrze Ci idzie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby znajomy podesłał, ale jakoś odnieść się trzeba: Cyril (nie wiem, czy od cyrylicy...)
Bawią się przy tym dzieci na imprezach, studniówkach itp., ale... Wszak od dziczki daleko to nie odbiło, w końcu pamiętam: Suzi Quatro i Chris Norman (po nim chyba ten zachrypnięty głos przejął X*). Zatem niech będzie: rok 1978. Tak było i tak brzmiało - doskonale.

* Mała zagadka dla chętnych, tylko nie mówcie, że od razu Rod Stewart. ;)

P.S. Nie oczekuję oczywiście odpowiedzi czy cover brzmi lepiej, bo oczywiście nie brzmi. :P

2xP.S. Stanley, pewnie w wozie jedzie Ci cały czas Cyril (niekoniecznie cyrylicą), więc mógłbyś się odnieść. ;) Skandynawia i cyrylica? Brzmi znajomo...

No generalnie dodać muszę, bo to klasyka przecież: ciężka rzecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ech. Nikogo nic nie kręci? Dzieci dostają szału przy tym: https://youtu.be/r9n2gj0cCo4
Teraz pytanie za 10 punktów (serio :)): co to za remix*? Oczywiście poznać to można po nielicznych chórkach (zwłaszcza początek), ale muszę przyznać, że Franek Kimono wiecznie żywy. ;) Moim zdaniem chłopcy po prostu mieli niezły ubaw, a kasa przy okazji jest.

Teraz coś, co jest dla mnie socjologicznym odkryciem, bo skaczą przy tym już pięciolatki: https://youtu.be/iewMEY-66yw. Nie zapytam gdzie są rodzice, bo pewnie ich nie ma. :) (Najgorsze jest to, że filmików z pięciolatkami skaczącymi przy tym nie brakuje... Takie czasy).

* Pewnie jestem zbyt starej daty...

Edytowane przez Velorum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...