Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Masz antywirusa Pandy? Nie wyłączaj komputera

Recommended Posts

Firma Panda Security, twórca oprogramowania antywirusowego, apeluje do swoich klientów, by... nie wyłączali ani nie restartowali komputerów, na których instalowali ostatnio aktualizację sygnatur wirusów. W najnowszej bazie danych wirusów znalazł się bowiem błąd, przez który oprogramowanie Pandy poddaje kwarantannie pliki, bez których nie można uruchomić komputera. Wyłączenie maszyny spowoduje zatem, że już jej nie będziemy mogli włączyć.

Błąd występuje w wielu produktach Pandy, w tym w Panda Antivirus Pro 2015 i Panda Cloud Protection. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kwarantannie poddawanych jest wiele plików .exe i .dll z folderu system32.

Użytkownicy oprogramowania Pandy mogą bez obaw korzystać ze swoich komputerów, jednak nie powinni ich wyłączać. Muszą z tym poczekać do czasu zainstalowania odpowiednich poprawek, nad którymi Panda pracuje.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba wyłączyć i w trybie awaryjnym odinstalować Pandę. Podczas deinstalacji pojawi się pytanie czy usunąć pliki poddane kwarantannie, po odpowiedzi przeczącej wszystkie pliki zostaną przywrócone na miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od lat omijam ten program z daleka jako największe g**** po tym co mi narobiła w komputerze. Bez pytania, bez choćby informacji o pracy, przeskanowała cały komputer i ot tak sobie losowo wybrane pliki zostały skasowane, o czym radośnie raczyła mnie poinformować po zakończeniu. Problem w tym, że w większości były to moje pliki, które osobiście stworzyłem - opracowania, projekty, raporty, kilka plików exe własnych i komercyjnych (na 100% bezpiecznych) itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...