Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Masz antywirusa Pandy? Nie wyłączaj komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Panda Security, twórca oprogramowania antywirusowego, apeluje do swoich klientów, by... nie wyłączali ani nie restartowali komputerów, na których instalowali ostatnio aktualizację sygnatur wirusów. W najnowszej bazie danych wirusów znalazł się bowiem błąd, przez który oprogramowanie Pandy poddaje kwarantannie pliki, bez których nie można uruchomić komputera. Wyłączenie maszyny spowoduje zatem, że już jej nie będziemy mogli włączyć.

Błąd występuje w wielu produktach Pandy, w tym w Panda Antivirus Pro 2015 i Panda Cloud Protection. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kwarantannie poddawanych jest wiele plików .exe i .dll z folderu system32.

Użytkownicy oprogramowania Pandy mogą bez obaw korzystać ze swoich komputerów, jednak nie powinni ich wyłączać. Muszą z tym poczekać do czasu zainstalowania odpowiednich poprawek, nad którymi Panda pracuje.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyłączyć i w trybie awaryjnym odinstalować Pandę. Podczas deinstalacji pojawi się pytanie czy usunąć pliki poddane kwarantannie, po odpowiedzi przeczącej wszystkie pliki zostaną przywrócone na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat omijam ten program z daleka jako największe g**** po tym co mi narobiła w komputerze. Bez pytania, bez choćby informacji o pracy, przeskanowała cały komputer i ot tak sobie losowo wybrane pliki zostały skasowane, o czym radośnie raczyła mnie poinformować po zakończeniu. Problem w tym, że w większości były to moje pliki, które osobiście stworzyłem - opracowania, projekty, raporty, kilka plików exe własnych i komercyjnych (na 100% bezpiecznych) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wpadka na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...