Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nowy mechanizm utrudniający procedurę in vitro

Recommended Posts

Naukowcy z University of Manchester odkryli nieznany dotychczas mechanizm, który może utrudniać procedurę zapłodnienia in vitro (IVF). Skuteczność IVF wynosi około 25%, w dużej mierze dlatego, że embrion nie przyczepia się do endometrium. U niektórych kobiet, mimo ponawianych prób, nie dochodzi do zagnieżdżenia się embrionu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety, które są niepodatne na procedurę IVF mają zmieniony poziom microRNA w endometrium. Dlatego też specjaliści z Manchesteru wzięli pod lupę microRNA-145 oraz receptor insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF1R). Odkryli, że IGF1R odgrywa nieznaną dotychczas rolę w procesie zagnieżdżania się i gdy jego poziom jest obniżony, zwiększa się prawdopodobieństwo, że embrion nie przyczepi się do endometrium.

Gdy embrion jest gotowy do zagnieżdżenia się, proces ten jest bardzo precyzyjnie dopasowywany do okresu, w którym macica jest gotowa na jego przyjęcie. Okres ten jest nie dłuższy niż 4 dni. Nasze badania sugerują, że do zagnieżdżenia się jest konieczna obecność IGF1R - mówi profesor John Aplin.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...