Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Droższe czyli lepsze

Rekomendowane odpowiedzi

W piśmie Neurology ukazał się artykuł pokazujący, jak cena leku może wpływać na efekty leczenia. Opisany eksperyment potwierdza też przekonanie, że ludzie odbierają towar droższy jako lepszy od tańszego.

W eksperymencie wzięło udział 12 osób cierpiących na chorobę Parkinsona. Części z nich podano roztwór soli fizjologicznej (placebo), informując ich, że jest to nowy lek, którego dawka kosztuje 100 USD. Druga grupa otrzymała ten sam roztwór, ale poinformowano ich, że lek kosztował 1500 dolarów. Gdy specjaliście przyjrzeli się później pacjentom odkryli, że grupa, która otrzymała rzekomo droższy lek wykazywało o 28% większą poprawę zdolności motorycznych niż grupa, które podano rzekomo tańszy lek.

Nasze badania to dowód, że postrzeganie ceny terapii wpływ na funkcje motoryczne i aktywację mózgu u osób z chorobą Parkinsona - napisali autorzy eksperymentu.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mam pomysł, że powinno się sprzedawać lek "placeboom"(albo jeszcze bardziej pokręcone) i oczywiście "placeboom forte"... skład jakiś w stylu "dwutlenekwodoru" (żeby oczywiście lepiej działało), i co bardzo ważne zero efektów ubocznych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "dwutlenekwodoru" ? :)

Wiesz, może on nie ma skutków ubocznych, ale monotlenek diwodoru jest w nadmiarze silnie toksyczny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "dwutlenekwodoru" ? :)

Wiesz, może on nie ma skutków ubocznych, ale monotlenek diwodoru jest w nadmiarze silnie toksyczny! :)

aaa heheh, ok ;)

Jednak rece nie zawsze piszą co jest w głowie 

 

Spokojnie, cena była by tak ustalona, żeby nie dało się tego tak łatwo przedawkować :)

wszystko dla zdrowia :D

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to dało by się samemu zrobić jak bimber...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mam pomysł, że powinno się sprzedawać lek "placeboom"(albo jeszcze bardziej pokręcone) i oczywiście "placeboom forte"... skład jakiś w stylu "dwutlenekwodoru" (żeby oczywiście lepiej działało), i co bardzo ważne zero efektów ubocznych... 

 

Na moje oko właśnie wymyśliłeś homeopatię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to dało by się samemu zrobić jak bimber..

 

 

eee nie działało by tak dobrze.. marka to marka..(a już by na pewno nie działało jak wersja forte) .dało by się dołożyć jakiś element smakowy który trudniej kupić (a wiadomo, gorzkie też lepiej leczy)

 

 

 

Na moje oko właśnie wymyśliłeś homeopatię

 

oj, tam, oj tam, u mnie nie ma żadnej pamięci, żadnego naciągania ;)

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...