Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wstęp do fizyki materii skondensowanej

Rekomendowane odpowiedzi

Książka jest nowoczesnym podręcznikiem, w którym oprócz zagadnień omawianych tradycyjnie są opisane również najnowsze odkrycia z ostatnich lat. Wiele z nich jest przedstawionych w nowy przejrzysty sposób, dzięki czemu łatwiejsze staje się samodzielne ich zgłębianie.

W kolejnych częściach są omówione:
1) problemy podstawowe z zakresu mechaniki kwantowej i elementarnej fizyki statystycznej, przeplatane współczesnymi przykładami ilustrującymi tę dziedzinę;
2) zagadnienia dotyczące stanów jednocząstkowych oraz sieci krystalicznych;
3) wybrane bardziej zaawansowane tematy fizyki układów oddziałujących cząstek kwantowych i obserwowanych w nich przejść fazowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chcę. Może jakiś konkurs, który mógłbym wygrać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to milusio. Może tak nieśmiało zaproponuję konkurs polegający na typowaniu, czy powinienem otrzymać tę książkę, czy nie. Liczę na forumowiczów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak nieśmiało zaproponuję konkurs polegający na typowaniu, czy powinienem otrzymać tę książkę, czy nie. Liczę na forumowiczów.  :)

 

A niech ma! Ale pod warunkiem, że przetłumaczy z ichniego na nasze i nam tu wszystko ładnie rozkmini :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nawet bym się podjął (chociaż uważam, że tłumaczenie z "ichniego" na "nasze" jest raczej beznadziejne; raczej "nasz" zasób pojęciowy cza rozwijać do "ichniego" ;)), ale obawiam się, że może być to niezgodne z moją "polityką prywatności". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...