Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Apple podbija Chiny

Recommended Posts

Apple po raz pierwszy stało się największym sprzedawcą smartfonów na chińskim rynku. W czwartym kwartale ubiegłego roku dzięki popularności urządzeń iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus koncern z Cupertino sprzedał w Państwie Środka więcej smartfonów niż jakakolwiek inna firma. Osiągnięcie to jest tym bardziej imponujące, że ceny urządzeń Apple'a są niemal dwukrotnie wyższe od najbliższej konkurencji. Największymi sprzedawcami na rynku chińskim byli w IV kwartale 2014 roku Apple, Xiaomi, Samsung i Huawei.

Chińscy producenci smartfonów coraz śmielej wchodzą na rynki zagraniczne. Tymczasem Apple zyskuje coraz silniejszą pozycję w ich kraju. Nie tylko zresztą tam. W listopadzie należało doń aż 33% rynku w Korei Południowej.

Cały ostatni kwartał ubiegłego roku był bardzo pomyślny dla Apple'a. Przychody firmy zwiększyły się o 29,5%, głównie dzięki świetnej sprzedaży iPhone'ów. Klienci na całym świecie nabyli aż 74,5 miliona tych urządzeń. Obroty przedsiębiorstwa rok do roku zwiększyły się z 57,6 do 74,6 miliarda dolarów, a zysk netto skoczył o 38%, do 18 miliardów dolarów.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...