Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Google inwestuje w SpaceX

Recommended Posts

SpaceX informuje, że zdobyła dwóch nowych inwestorów. Firmy Google i Fidelity dofinansowały przedsiębiorstwo Muska kwotą około miliarda dolarów i objęły nieco poniżej 10% udziałów w firmie. Dodatkowe środki pozwolą SpaceX na kontynuowanie badań nad transportem w przestrzeni kosmicznej, satelitami oraz systemami wielokrotnego użytku.

Koncern Page'a i Brina już od pewnego czasu interesuje się przestrzenią kosmiczną. W ubiegłym roku Google przejął dwie firmy działające w sektorze kosmicznym.

Google i Fidelity dołączyły do grona inwestorów SpaceX, wśród których znajdują się Draper Fisher Jurvetson, Founders Fund, Valor Equity Partners oraz Capricorn.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni nieźle. Na początku stycznia pesymistycznie skomentowałem wiadomość w portalu elektroda  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2963443.html  wskazując że tylko Space- może zrealizować tak szalony pomysł, ale nie za darmo a tu taka bomba. No nieźle. Widać że google ma kasę i to olbrzymią, daj boże. Może wreszcie coś się ruszy w kosmosie opanowanym przez ruskich. Ten rok będzie niezły. Down to Cere, Deep space to Pluto, Rosetta ( może nawet  uruchomi się sonda jak dostanie trochę więcej światła. Oportunity i Curiosity ciągle śmigają po Marsie i na koniec będzie duża bomba z LHC które ruszy w marcu z pełną mocą 14 TeV. Zapowiada się naprawdę ciekawy rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...